Wisła Sandomierz rozgromiła 5-0 (2-0) w “Wielkim meczu towarzyskim” z grającą w klasie okręgowej Stalą Gorzyce. Po dwa gole zdobyli Jarosław Piątkowski i Jakub Mażysz, a jedną bramkę strzelił Bartosz Klockowski. W drużynie testowanych było czterech piłkarzy.

Sparing z grającą w klasie okręgowej Stalą Gorzyce był zwieńczeniem akcji kibiców obu klubów, którzy poprzez wpłaty mieli możliwość zdecydowania gdzie mecz zostanie rozegrany. Zebrane kwoty zasiliły budżety obu drużyn. Początek spotkania odważniej zaczęli wiślacy. Kolejne akcję tworzyły coraz poważniejsze zagrożenie pod bramką gości. W obronie wystąpili testowani Maciej Kołoczek i Władysław Kudriawcew. 28-letni Ukrainiec miałby wesprzeć w środku obrony Tomasza Wojcinowicza. W 22. minucie Wisła objęła prowadzenie. Do piłki zagranej przez Mirosława Kmiotka w szesnastce dopadł Jarosław Piątkowski, i błyskawicznie uderzył. Futbolówka odbiła się jeszcze od interweniującego wślizgiem obrońcę Stali i wpadła do bramki. Dwie minuty później dobrą okazję miał Krzysztof Zawiślak, ale zabrakło precyzyjnego wykończenia. Chwilę potem po podaniu Makuszewskiego Marcel Tyl trafił w słupek z okolicy jedenastego metra. W 35. minucie ponownie do siatki trafił Piątkowski. Kapitan Wisły po ładnym podaniu Kmiotka mocnym strzałem pokonał Bartosza Paterka.

W 48. minucie po sprytnie rozegranym rzucie wolnym przez Jakuba Siedleckiego, niepilnowany Jakub Mażysz zdobył gola z bliskiej odległości. Sześć minut później było już 4-0. Kamil Bełczowski poprowadził akcję prawą stroną, zagrał przed pole karne do Bartosza Klockowskiego. Nowy nabytek wiślaków ze stoickim spokojem przyjął futbolówkę i pewnym strzałem zdobył bramkę. W 61. minucie znakomite podanie Klockowskiego “wyprowadziło” Mażysza do sytuacji sam na sam z golkiperem. Napastnik Wisły wzorowo poradził sobie w starciu zdobywając swojego drugiego gola. W 76. minucie mocny strzał Bełczowskiego instynktownie obronił Paterek.

22 lipca 2020, 18:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 5-0 Stal Gorzyce
Jarosław Piątkowski 22, 35, Jakub Mażysz 48, 61, Bartosz Klockowski 54

Wisła: (I połowa) 1. Damian Pietrasik – 30. Maciej Kołoczek, 7. Marcin Sudy, 4. Władysław Kudriawcew, 26. Daniel Chorab – 10. Jarosław Piątkowski, 6. Marcel Tyl, 8. Jakub Siedlecki, 20. Mirosław Kmiotek, 17. Krzysztof Zawiślak – 9. Makuszewski. (II połowa) 32. Adam Polit – 18. Mateusz Kuśmierczyk, 5. Adrian Kajpust, 4. Władysław Kudriawcew (65, 30. Maciej Kołoczek), 13. Michał Wilk – 98. Bartosz Klockowski, 6. Marcel Tyl (65, 7. Marcin Sudy), 8. Jakub Siedlecki (65, 9. Makuszewski), 23. Krzysztof Wojtanek, 11. Kamil Bełczowski – 99. Jakub Mażysz.

Stal: (skład wyjściowy) 1. Bartosz Paterek – 18. Nikodem Przepiórka, 2. Zbigniew Syguła, 6. Michał Bernaś, 8. Adrian Dominik? – 9. Dominik Toś, 16. Kacper Snopek, 3. Michał Partyka, 15. Paweł Kaczmarczyk, 14. Artur Kwiatkowski – 11. Grzegorz Szymanek.

sędziował: Wojciech Stępień (Sandomierz).

źródło: własne