W ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek Wisła Sandomierz zremisowała 1-1 (1-0) z liderem stalowowolskiej klasy okręgowej – Sokołem Nisko. Wiślacy objęli prowadzenie tuż przed przerwą po golu Dominika Franczaka. W drużynie zagrał m.in. testowany Jakub Mażysz.

Dobre warunki atmosferyczne pozwoliły na rozegranie sparingu na naturalnej murawie Stadionu Miejskiego w Nisku. W wyjściowym składzie Wisły pojawił się jeden zawodnik testowany – Jakub Mażysz. 25-letni napastnik ma za sobą występy m.in. w Siarce Tarnobrzeg, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki i Stali Stalowa Wola. Sezon 2018/19 spędził w trzecioligowej Wiśle Puławy i hiszpańskiej Novelda CF (Tercera División – czwarty poziom rozgrywkowy). Sztab szkoleniowy Wisły testował Mażysza dwa lata temu. Wymienność stronami wśród skrzydłowych sprzyjała dużej liczbie akcji ofensywnych. W 44. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dominik Franczak skierował futbolówkę do siatki.

Po przerwie gospodarze przez dłuższy czas nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie w bramce Damiana Pietrasika. Dopiero w 60. minucie były piłkarz Wisły – Damian Juda przymierzył z rzutu wolnego z kilkunastu metrów. Piłka po odbiciu się od słupka wpadła do siatki. Okazję na bramkę miał m.in. Cezary Charszla, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował obrońca.

22 lutego 2020, 11:00 – Nisko
Sokół Nisko 1-1 Wisła Sandomierz
Damian Juda 60 – Dominik Franczak 44

Wisła: 12. Damian Pietrasik (72, 1. Piotr Gospodarczyk) – 30. Dominik Franczak (46, 18. Mateusz Kuśmierczyk), 15. Patryk Wilk (46, 20. zawodnik testowany I), 4. Tomasz Wojcinowicz (68, 15. Patryk Wilk), 14. Daniel Chorab – 2. Michał Mistrzyk (71, 2. Dominik Franczak), 7. Marcin Sudy, 98. Jakub Siedlecki (71, 13. Miłosz Tenderenda), 26. Jakub Janik (71, 8. zawodnik testowany II), 10. Jarosław Piątkowski (46, 11. Witalij Dachnowśkyj) – 99. Jakub Mażysz (46, 24. Cezary Charszla).

Od 88. minuty Wisła grała w osłabieniu po kontuzji Dominika Franczaka.

W drużynie Sokoła zagrali byli piłkarze Wisły – Patryk Drzymała i Damian Juda.

źródło: własne