Mecz Polaków (U-21) w Stalowej Woli na piątkę

18.10.2023

Stalowa Wola po raz kolejny stała się ważnym miejscem na mapie piłkarskiego świata. Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli 17 października 2023 r. było gospodarzem rozgrywek eliminacji Mistrzostw Europy U-21. Na murawie stalowowolskiego stadionu reprezentacja Polski do lat 21 pokonała Estonię 5:0.

To była całkowita dominacja i niepodlegające dyskusji zwycięstwo. Polacy pierwszego gola wbili swoim rywalom już w 8. minucie meczu. W 22. minucie niezwykłą finezją i zimną krwią wykazał się nasz lewy wahadłowy finalizując akcję celnym strzałem. W 44. minucie Polacy zadali kolejny cios, kończąc pierwszą połowę z wynikiem 3:0. W drugiej połowie biało-czerwoni piłkę w siatce przeciwników umieścili jeszcze dwa razy – w 55. i 71. minucie. Ostatecznie pokonali Estończyków 5:0.

Na „piątkę” niewątpliwie spisali się także kibice, którzy prawie po brzegi wypełnili trybuny Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Ich doping napędzali nasi piłkarze, strzelając kolejne gole.

Na wysokości zadania po raz kolejny stanęło także Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli i z pełnym profesjonalizmem sprawdziło się jako gospodarz meczu tak wysokiej rangi. Świetny poziom przygotowania boiska, nowoczesne zaplecze sanitarne i gastronomiczne w pełni spełniło oczekiwania młodych piłkarzy, ich trenerów i kibiców.

Polska pokonała w Stalowej Woli Estonię i po trzech meczach eliminacyjnych ma w dorobku komplet dziewięciu punktów, dziewięć goli strzelonych i żadnego straconego.