Wydarzeniem dnia na mistrzostwach Europy U-20 był oczywiście wielki finał pomiędzy Włochami i Polską. Wcześniej jednak rozegrane mecze o niższe lokaty, w tym o brązowy medal. Krążki za trzecie miejsce przypadły Bułgarom, którzy pokonali Belgów 3:1.

Bułgarzy wygrali swój mecz dość pewnie. Stracili koncentrację jedynie w trzecim secie, który wygrali Belgowie 25:19 i odzyskali nadzieję na zwycięstwo w tym spotkaniu. Jednak w przekroju całego meczu widać było, że ten set to tylko wpadka Bułgarów. Pozostałe partie wygrali oni do 17, 19 i ponownie do 17, czym zapewnili sobie miejsce na najniższym stopniu podium.

mecz o 3. miejsce:
Bułgaria – Belgia 3:1
(25:17, 25:19, 19:25, 25:17)

Wydawać by się mogło, że mecz o piąte miejsce, to już mało znaczące spotkanie, w którym zespoły nie mają wielkiej motywacji do zwycięstwa. Nic bardziej mylnego. Francuzi ze Słoweńcami bili się o każdą piłkę. Pierwsze dwa sety padły łupem Francji, ale Słoweńcy nie zamierzali się poddać i doprowadzili do tie-breaka. W nim jednak lepsi okazali się rywale, którzy wygrali 15:12 i zajęli piątą lokatę w europejskim czempionacie.

mecz o 5. miejsce:
Słowenia – Francja 2:3
(20:25, 16:25, 25:23, 25:21, 12:15)

Jeszcze bardziej zacięte było spotkanie o siódmą pozycję w mistrzostwach. Już od początku pierwszego seta trwała wojna pomiędzy Finami i Czechami. Tę partię po długiej końcówce ostatecznie wygrali Czesi 32:30, ale była to tylko jedna bitwa. Ostatecznie po pięciu setach lepsi okazali się siatkarze z Finlandii, którzy wygrali ostatnią odsłonę 15:10 i zakończyli swój udział w turnieju zwycięstwem i zajęciem siódmego miejsca.