A A+ A++

Po zdobyciu w 2023 roku mistrzostwa Polski w klasie 3 Matulka postanowił spróbować swoich sił w światowym czempionacie, wybierając kategorię Junior WRC. Wraz z Danielem Dymurskim zaliczyć miał pięć rund juniorskich rozgrywek w dobrze sobie znanym Fordzie Fiesta Rally3.

W środę Matulka poinformował, że przerywa program w Junior WRC po dwóch rundach: Rajdzie Szwecji i Rajdzie Chorwacji.

– Nie skłamię mówiąc, że za nami wiele intensywnych rozmów i strategicznych decyzji – przekazał Matulka. – Wspólnie z moim zespołem podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu startów w Junior WRC i obieramy nieco odmienną drogę, skupiając się jeszcze bardziej na przyszłości. To nie było łatwe, bo poświęciliśmy dużo czasu na przygotowania, ale wierzę, że przyniesie wymierne korzyści.

Pierwsze dwa występy w mistrzostwach świata okazały się dla Matulki trudną lekcją. Zarówno w Szwecji, jak i Chorwacji trzeba było skorzystać z systemu SuperRally. Na koncie duetu jest jeden wygrany oes i kilka wyników w trójce.

Poza Junior WRC, Matulka i Dymurski realizować mieli program w RSMP w Skodzie Fabii Rally2 evo. Rozpoczęli go od podium w 52. Rajdzie Świdnickim. Te plany będą kontynuowane i już w najbliższy weekend załoga wystąpi w Rajdzie Nadwiślańskim. Porzucenie mistrzostw świata ma także na celu wydłużenie czasu spędzonego w samochodzie grupy Rally2. Zapowiedziano dodatkowe występy, przede wszystkim na nawierzchni szutrowej.

Czytaj również:

– Swoją najbliższą przyszłość wiążę z samochodem kategorii Rally2 i na nim chcę się skupić. Wiem, ile mi brakuje, aby pojechać nim naprawdę szybko, ale dzięki naszej wspólnej pracy robię zadowalające postępy. Przed nami Rajd Nadwiślański, a potem kolejne starty. Chcemy rozszerzyć program o rajdy szutrowe, bo ta nawierzchnia jest kluczowa w najważniejszych ligach. Nie chowam jednak Fiesty w garażu i zawsze chętnie do niej wrócę, jeśli będzie okazja, a ta pojawi się już wkrótce, na Rajdzie Polski. Swoje myśli koncentruję jednak na Rally2 i walce na oesach.

Rajd Nadwiślański odbędzie się w dniach 18-19 maja.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułReakcja świadka pozwoliła uratować chorego na cukrzycę
Następny artykułBurmistrz Otmuchowa spotkał się z laureatkami konkursu plastycznego