A A+ A++

W środę premier Donald Tusk poinformował, że projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie kontynuowany, a w Baranowie pod Warszawą powstanie nowe “najnowocześniejsze lotnisko w Europie”. Jak dodał, rząd rezygnuje z koncepcji budowy linii kolejowych, przecinających się w Baranowie. Szef rządu na konferencji prasowej zaprezentował koncepcję projektu.

Mateusz Morawiecki: Przebudowują CPK, aby nie zagroził Niemcom

Do planów rządu odniósł się były premier Mateusz Morawiecki. 

– Oni tak naprawdę już dzisiaj widać, że przebudowują w taki sposób Centralny Port Komunikacyjny, aby nie zagroził Niemcom, Austriakom – stwierdził.

ZOBACZ: Co dalej z Lotniskiem Chopina? Premier o dronach przyszłości

– Czy on (Donald Tusk-red.) wyciągnie konsekwencje od tych, którzy spowodowali, że już straciliśmy trzy, cztery lata – zdaniem fachowców – w realizacji CPK? Komu to się przysłuży? Wiemy doskonale – tym, którzy są naszymi konkurentami, którzy w mediach ogłaszają, że polski Centralny Port Komunikacyjny byłby zagrożeniem dla ich przemysłu – podkreślał wiceszef PiS.

Morawiecki podkreślił, że zaproponowana przez rząd Tuska koncepcja CPK to powrót do strategii PO z poprzednich rządów “polaryzacyjno-dyfuzyjna”, która zakładała rozwój wielkich miast.

– W naszym projekcie CPK, nie tylko w docelowym modelu, miał on móc gościć dużo więcej pasażerów, niż zapowiedział dzisiaj premier Tusk, ale również miał być to realny port cargo i centralny port przeładunkowy na okoliczność ataku Federacji Rosyjskiej na Polskę – wyjaśnił poseł. Dodał, że projekt proponowany przez Zjednoczoną Prawicę miał zasadniczo podnieść bezpieczeństwo Polski.

– Dzisiaj mamy do czynienia z karykaturą. Tusk chce karykatury – dodał.

Mateusz Morawiecki: Tusk przykleja sobie nasze ordery

Morawicki ocenił, że obecny rząd chwali się realizacją projektów rządu PiS, przywłaszczając je jako swoje.

ZOBACZ: Donald Tusk ogłosił kontynuację budowy CPK. Tak zareagowała sieć

– On (Donald Tusk-red.) mówi o poszerzeniu autostrady od Łodzi do Warszawy – trzeci, pas, który pamiętam, jak zatwierdzałem razem z panem ministrem Adamczykiem – jako o swoim projekcie – mówił były premier i dodał, że to jego rząd zagwarantował na to środki finansowe.

– Tymczasem wychodzi Tusk po ponad pół roku i przykleja sobie nasze ordery, bo nie był w stanie niczego swojego wymyślić – dodał.

Czytaj więcej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOstrzeżenie dla całej Polski – pogodowy Armagedon. Zagrożenie zdrowia i życia
Następny artykułNagła zmiana w projekcie dot. praw autorskich. Może spowodować podwyżki