W sobotnie popołudnie Leeds podejmuje na Elland Road Everton w spotkaniu 2. kolejki Premier League. Jak na razie drużyna gospodarzy przegrywa 1:2. Bramki dla gości zdobyli Dominic Calvert-Lewin i Demarai Gray. Dla drużyny prowadzonej przez Marcelo Bielsę trafił natomiast Mateusz Klich.

Kibu: Krychowiak to ważny piłkarz dla Polski, ale potrzebujecie w środku pola Modera i Klicha

Klich z bramką przeciwko Evertonowi. 5. trafienie w Premier League

Sobotnie spotkanie na Elland Road jest bardzo wyrównane. Obie drużyny miały wiele okazji do zdobycia bramki. Pierwsza z nich padła 30. minucie meczu, a jej zdobywcą został Dominic Calvert-Lewin. Anglik wykorzystał rzut karny podyktowany przez sędziego po tym jak sam został sfaulowany w polu karnym.

Manchester City wycenił swojego piłkarza. Może odejść w tym okienku!

W 41. minucie Leeds wyrównało po podręcznikowo rozegranym ataku, który całkowicie zaskoczył obrońców rywali. Zawodnicy gospodarzy szybko przedarli się pod bramkę rywali, Bamford wyłożył piłkę Mateuszowi Klichowi, a ten pewnym strzałem pokonał Jordana Pickforda. Dla Polaka jest to już 5. bramka zdobyta w Premier League. Tym samym 31-latek powiększył swoją przewagę w klasyfikacji najlepszych polskich strzelców w lidze angielskiej. Teraz ma więcej trafień, niż wszyscy pozostali razem wzięci.

Klopp nagle włączył się w negocjacje z gwiazdą. Klopp nagle włączył się w negocjacje z gwiazdą. “Dwie rzeczy”

Kilka minut po przerwie Everton ponownie wyszedł na prowadzenie dzięki bramce Demaraia Graya. Klich opuścił boisko w 60. minucie zmieniony przez Tylera Robertsa. Bramkę na wagę remisu zdobył w 72. minucie Raphinha.