A A+ A++

Marvel szykuje się na rewolucję, będącą konsekwencją ostatnich niepowodzeń. Zgodnie z zapowiedzią szefa Disneya, nowe, oryginalne produkcje ustąpią miejsca dobrze znanym tytułom.

Zmiany w Marvelu: nowe produkcje idą w odstawkę

Rozdrobnienie, do jakiego doszło ostatnimi czasy w superbohaterskim świecie Marvela, zdecydowanie mu nie służy. Nowe produkcje, rozwijane w ramach uniwersum spotkały się z dość oziębłym odbiorem widowni, coraz bardziej rozmywając kształt uniwersum, za którym podążały miliony. Kryzys dostrzegalny jest również w szeregach kierownictwa Disneya, które zdecydowało się na porzucenie dotychczasowej strategii. 

Uruchom wideo

Marvel: sequele i franczyzy zamiast nowych tytułów

Na temat szczegółów wdrażanych zmian wypowiedział się prezes i dyrektor generalny The Walt Disney Company – Bob Iger. Zdradził, że korporacja ma problem z “dekoncentracją”, w związku z czym konieczne jest odmienne rozłożenia akcentów i odstawienie zupełnie nowych produkcji na boczny tor, z zyskiem dla rozwoju sequeli i całych franczyz:

Powiedziałbym, że przychylamy się bardziej ku kontynuacjom i franczyzom. Myślę, że biorąc pod uwagę środowisko i to, czego potrzeba, aby wyciągnąć ludzi z domów, w celu zobaczenia filmu oparcie się na znanych franczyzach jest w istocie mądrą rzeczą

– słyszymy.

Uruchom wideo

Mniej nowości w MCU

W ogólnym rozrachunku, zdaniem Igera, koniecznie jest też ograniczenie liczby powstających tytułów:

W naszym zapale do znacznego zwiększenia wolumenu, częściowo związanego z chęcią pozyskania większej liczby globalnych subskrypcji dla naszej platformy streamingowej, niektóre z naszych studiów się zdekoncentrowały. Pierwszym krokiem, który podjęliśmy, jest zmniejszenie wolumenu, zmniejszenie produkcji, szczególnie w Marvelu.

Myślicie, że to słuszny kierunek? 

Źródło: thewrap.com, Marvel

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSkóra, kolce i połysk. Megan Fox w “ostrej” stylizacji
Następny artykułTak Rosja traci swoje skarby. “Tam nikt się mną nie przejmował”. Minął “efekt Jelcyna”