A A+ A++

Projekt komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej “Legalna aborcja bez kompromisów” to program naprawczy, wprowadzający standardy obowiązujące w cywilizowanych krajach, zawierający regulacje oparte na nauce, jaką jest medycyna – powiedziała w środę w Sejmie Marta Lempart.

Marta Lempart w Sejmie

Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przedstawiła obywatelski projekt ustawy o bezpiecznym przerywaniu ciąży i innych prawach reprodukcyjnych. Akcentowała, że reprezentuje ponad 200 tys. osób, które złożyły swój podpis pod projektem “wprowadzającym standardy ochrony zdrowia na wzór tych, które obowiązują w cywilizowanych krajach”.

Polecamy:

Ważna zapowiedź Sasina. Będzie nowy holding przemysłowy. Wiemy, czym się zajmie

Polacy coraz rzadziej chodzą na L4. Ale jedna rzecz mocno niepokoi

– Przychodzę do państwa z projektem ustawy, która zmienia prawo tak, żeby odpowiadało europejskim i światowym standardom w dziedzinie ochrony życia i zdrowia kobiet. Przychodzę z projektem ustawy, który dostosowuje polskie prawo do rzeczywistości, w jakiej wszystkie i wszyscy żyjemy, rzeczywistości naszej i rzeczywistości waszej, w tym waszych córek, sióstr, żon, matek i koleżanek – mówiła.

“Ustawa oparta na nauce”

– Przychodzę z projektem ustawy, której regulacje wynikają wyłącznie z twardych danych, które są oparte wyłącznie na faktach. Ustawy, która jest oparta na tym, na czym powinna być oparta – na nauce, jaką jest medycyna. Przychodzę z projektem ustawy, która nie tylko jest zgodna z konstytucją, ale usuwa z obrotu prawnego regulacje sprzeczna z konstytucją, niezgodne z nauką, niezgodne z europejskimi i światowymi standardami – dodała.

Projekt, jak kontynuowała, usuwa “skutki ostatnich pozakonstytucyjnych działań zespołu pani magister (Julii-PAP) Przyłębskiej, zasiadającego w dawnym budynku Trybunału Konstytucyjnego”.

– Ta nasza ustawa to jest po prostu program naprawczy, jeden z wielu, których potrzebujemy. To jest program naprawczy w zakresie ochrony zdrowia osób w Polsce. Wprowadza merytoryczny, naukowy i prawny standard ochrony zdrowia kobiet w zakresie dostępu do świadczenia medycznego, jakim jest aborcja – podkreśliła Lempart.

KW

Czytaj dalej:

Nie można zmuszać dziecka do kontaktu z rodzicem – ważne orzeczenie TK

Tragedia w Szczecinie. Zmarło dziecko pozostawione w foteliku samochodowym

Ukraina ma już bardzo zaawansowaną broń USA. Jak teraz zachowa się Putin?

Koniec taryfy ulgowej dla rosyjskich lobbystów w UE. Ten zakaz mocno ich zaboli

Alarm dla PiS. Sondaż, który oznacza spadek poparcia dla partii Kaczyńskiego

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMediaTek prezentuje Dimensity 9000+. Układ, który powalczy ze Snapdragonem 8+ Gen 1
Następny artykułByły szef piekarskiej urazówki winny bezpodstawnego zwolnienia jednego z lekarzy