A A+ A++

Liczba wyświetleń: 220

Poseł i współzałożyciel Konfederacji oraz założyciel „Najwyższego Czasu!”, Janusz Korwin-Mikke, porównuje w swoich mediach społecznościowych, ile wolności mieli rzymscy niewolnicy, a ile mają jej obywatele Rzeczypospolitej Polskiej.

Czy obywatel Polski ma mniej wolności niż miał niewolnik w czasach starożytnego Rzymu? Poseł Janusz Korwin-Mikke zrobił takie zestawienie na „Twitterze” i nie wygląda ona zbyt korzystnie z perspektywy dzisiejszych mieszkańców Rzeczypospolitej.

„Obecnie podatki razem ZUS-em wynoszą ponad 80%. W ustroju niewolniczym niewolnik miał prawo do zatrzymania dla siebie 10% tego, co zarobił poza domem. Różnica pomiędzy niewolnictwem w starożytnym Rzymie a obecnym jest taka, że nam raz na cztery lata pozwalają wybrać sobie »pana«” – napisał polityk na „Twitterze”.

W kolejnym wpisie Janusz Korwin-Mikke dodaje: „Zapomniałem dodać, że podstawowa różnica ILOŚCIOWA w tym, że za te 90% Pan miał obowiązek niewolnika nakarmić, przyodziać, dać dach nad głową… A JAKOŚCIOWA w tym, że nie kazał niewolnikowi przypinać się pasem do konia (choć mógł spaść, złamać rękę i nie móc pracować dla Pana!)” – napisał.

Źródło: NCzas.com

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułВ Ізраїлі на антиурядові протести вийшли пів мільйона людей
Następny artykuł«Россия потеряла мягкую силу»: как война в Украине дестабилизирует старых советских союзников – The Guardian