Na początku miesiąca, w dniach 1-3 marca, odbył się Puchar Polski Taekwon-do ITF. Zmagania odbywały się w Nowej Rudzie. W szranki stanęło ponad 300 zawodników z 47 klubów.

Sukcesy na turnieju odniosły m.in. dwie zawodniczki z powiatu sokólskiego.

Sokółczanka Tosia Bułkowska, która na co dzień trenuje w Lubelskim Sportowym Klubie Taekwon-do pod kierunkiem Mariusza Cieślaka zdobyła złoty medal w kategorii indywidualnych walk juniorek do 57 kg.

W kalendarzu imprez taekwon-do ITF Puchar Polski jest ostateczną kwalifikacją do Mistrzostw Polski Taekwon-do.

Na tej samej imprezie wystąpiła Malwina Borodziuk z Dąbrowy Białostockiej. Reprezentowała Podlaski Klub Taekwon-do „So san” z Białegostoku. Do niedawna trenowała w dąbrowskim klubie Combats Sports Academy.

Podczas rywalizacji Malwina wywalczyła: pierwsze miejsce zwyciężając walki w kategorii juniorek do 53 kg, pierwsze miejsce w konkurencji technik specjalnych dziewcząt.

„Dwa złote medale pozwoliły jej zdobyć tytuł najlepszej juniorki Pucharu Polski. Jest to ogromny sukces, gdyż Malwina jest jeszcze juniorką młodszą” – czytamy w mailu do redakcji.