A A+ A++

W Mali odzyskali wolność uprowadzeni 21 czerwca ks. Léon Douyon, proboszcz w Ségué oraz cztery osoby świeckie. Porywacze zostawili ich w środę wieczorem na drodze w regionie Bandiagara.

Przedstawiciele episkopatu Mali wskazują na znaczące pogorszenie sytuacji w tym kraju, który stał się praktycznie niewolnikiem fundamentalistów związanych z Al-Kaidą i tzw. Państwem Islamskim. Kraj ten jest obecnie twierdzą dżihadu, który rozlewa się stamtąd na sąsiednie Burkina Faso i Niger. „Sytuacja jest bardzo napięta, a przyszłość niepewna” – powiedział Radiu Watykańskiemu przewodniczący episkopatu Mali bp Jonas Dembélé.

W rękach porywaczy nadal znajduje się uprowadzona cztery lata temu kolumbijska misjonarka siostra Gloria Cecilia Narváez. Wiadomo o niej tylko, że żyje, ale potrzebuje pilnej pomocy medycznej. Jej zgromadzenie zaapelowało do chrześcijan na całym świecie o modlitwę w intencji uprowadzonej, a wspólnotę międzynarodową wezwało do poczynienia większych wysiłków w celu jej oswobodzenia.

W Mali przetrzymywany był też, uprowadzony w sąsiednim Nigrze, ks. Pierluigi Maccalli, który w rękach islamistów spędził dwa lata.

Szacuje się, że chrześcijanie stanowią około 4 procent mieszkańców Mali.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrace Bogdana Warownego w książęcych komnatach. Zatonie zaprasza na nową ekspozycję
Następny artykułKrwawy topless. Kontrowersyjny happening wrocławskich aktywistów [ZOBACZ]