A A+ A++

Działka? Wyjazd? Grill? Jak spędzić długi majowy weekend aby nie ryzykować zdrowia i start finansowych. Mimo rozluźnienia, które ogłosił ostatnio rząd nadal obowiązują pewne obostrzenia. Podpowiadamy co można, a czego nie należy robić podczas tegorocznej majówki.

Od 20 kwietnia dozwolone jest przemieszczanie się w celach rekreacyjnych, a dzieci powyżej 13. roku życia mogą poruszać się bez opieki osób dorosłych. Mimo tego z pewnością tegoroczna majówka będzie inna niż do tej pory. Pamiętajmy, że nadal powinniśmy się izolować i ograniczać nasze wyjścia rekreacyjne do niezbędnego minimum, potrzebnego do zachowania dobrej kondycji psychofizycznej.

– Zwracam się do Mieszkańców gminy Polkowice z apelem i prośbą o odpowiedzialne i roztropne korzystanie z uroków majowych świąt oraz dalsze stosowanie się do obowiązujących ograniczeń i obowiązków – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Poniżej wyjaśniamy, co wolno, a czego nie, zgodnie z rządowymi obostrzeniami.

LASY PARKI, PLACE ZABAW

Spacer po lesie czy parku jest dozwolony. Jednak na terenach leśnych nie wolno korzystać z miejsc biwakowania, wiat czy urządzeń przeznaczonych do zabawy dzieci. Natomiast dalej nie można gromadzić się na placach zabaw czy siłowniach na świeżym powietrzu.

MAJÓWKA ZA MIASTEM

Podczas wyjazdu za miasto należy pamiętać, że hotele i inne miejsca noclegowe są zamknięte  dla turystów. Z pobytu w hotelach mogą korzystać jedynie osoby nocujące w związku z wykonywaniem przez nie czynności zawodowych.

PLAŻE, SZLAKI TURYSTYCZNE

Szlaki turystyczne w Parkach Narodowych od 20 kwietnia są otwarte. Można także iść na plażę.

GRILL NA DZIAŁCE

Grilowanie jest dozwolone, pod warunkiem, że ograniczymy się do wąskiego grona osób, z którymi mieszkamy na co dzień.

BIEGANIE, JAZDA NA ROWERZE

Od 20 kwietnia można biegać i jeździć na rowerze, jednak przy wykonywaniu tych czynności nie zapominajmy o zachowaniu dystansu społecznego.

ŁOWIENIE RYB

Wędkarze mają możliwość prowadzenia połowów amatorskich zarówno na łowiskach stawowych, jak i w obwodach rybackich.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOgród sensoryczny i nowe alejki w Parku Górnik
Następny artykułPrzedszkola wznawiają działalność