A A+ A++

W środę na bocheńskim Rynku do głosowania na Magdalenę Łacną w wyborach burmistrza Bochni zachęcali m.in. wiceminister Jacek Protas oraz wicewojewoda Elżbieta Achinger. – 7 kwietnia możemy wybrać w Bochni na to stanowisko po raz pierwszy kobietę – zwrócił uwagę Krzysztof Nowak, szef struktur PO na Bocheńszczyźnie.

Podczas briefingu prasowego o zmienianiu otaczającej rzeczywistości dzięki odblokowanym przez rząd Donalda Tuska funduszom europejskim, mówił Jacek Protas – sekretarz stanu w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej. – Żeby to robić, potrzebna jest bardzo dobra współpraca pomiędzy samorządami szczebla miejskiego, wojewódzkiego i rządem Rzeczypospolitej. Rząd w którego skład wchodzi Koalicja Obywatelska takie wsparcie i taką współpracę dla samorządów oferuje, jesteśmy gwarantem takiej współpracy. Jestem głęboko przekonany, że Bochnia będzie miała dobra gospodynię, Magdalenę Łacną, która wygra te wybory i w synergii z samorządem województwa i z instytucjami rządowymi będzie mogła działać na rzecz rozwoju tego pięknego miasta – mówił.

Z kolei posłanka z naszego okręgu Urszula Augustyn podkreślała: – Bochnia jest kobietą, tak jak nasza kandydatka, ale z pewnością nie będę mówiła, że warto głosować na kobietę dlatego, że jest kobietą, tylko dlatego, że doskonale znam Magdę Łacną i wiem, że jest osobą bardzo pracowitą, bardzo zaradną, a nade wszystko osobą odważną, dzielną w swoim działaniu. Takiej gospodyni, takiej szefowej, potrzeba samorządowi bocheńskiemu. (…) Tu w Bochni to ona jest gwarantką tego, że będzie można naprawdę wykorzystać dobrze pieniądze przywiezione do Polski z Unii Europejskiej.

Kandydatkę na burmistrza Bochni chwaliła również Elżbieta Achinger: – Mam nadzieję, że Bochnia postawi na aktywność, na pracowitość, na empatię. Znam bardzo dobrze Magdę Łacną i wiem, że właśnie te cechy ją charakteryzują.

– Bochnia jest pięknym miastem, pięknych ludzi. Potrzebujemy środków na rozwój, żeby żyło nam się tutaj jeszcze lepiej – spuentowała Magdalena Łacna. Podziękowała dziennikarzom za uczestnictwo w organizowanych briefingach, a mieszkańców zachęcała do głosowania w najbliższą niedzielę: – Gorąco zapraszam, szanowni państwo: idźmy do tych wyborów! Nie mówcie „co ja mogę zrobić?”, uwierzcie mi, że każdy głos dzisiaj jest na wagę złota. Z każdego jednego głosu zrobi się jak z kropli – morze.


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPamięci świętego Jana Pawła II
Następny artykułUl. Wiklinowa po modernizacji