A A+ A++

Trener reprezentacji Polski U-20 Arkadiusz Miłoszewski wybrał 16 zawodników, którzy wezmą udział w przygotowaniach do EuroBasketu U-20, który od 13 do 21 lipca br. odbędzie się w Gdyni. Wśród nich znalazł się zawodnik Niedźwiadków Chemart Przemyśl Maciej Puchalski.

To nie jest jeszcze ta grupa, która na pewno wystąpi w Mistrzostwach Europy w kategorii U-20, bo spośród tych 16 zawodników trener A. Miłoszewski wybierze grupę 12 zawodników na turniej finałowy. Ale już sam fakt, że Maciej przeszedł „sito” kolejnych zgrupowań kadry dobrze rokuje. Przypomnijmy, że 6 i 7 maja br. w Warszawie odbyła się druga w br. konsultacja szerokiej kadry. Tam A. Miłoszewski przyglądał się 20 najzdolniejszym młodym polskim koszykarzom w kategorii U-20.

16-osobowa grupa przebywać będzie na zgrupowaniu w Szczecinie od 3 do 12 czerwca br. Zwieńczeniem tej części przygotowań będą dwa mecze kontrolne z reprezentacją Węgier w Szekefehervar. W gronie powołanych, obok M. Puchalskiego, znaleźli się: Jakub Andrzejewski, Aleksander Busz, Maksymilian Duda, Krzysztof Kempa, Hubert Lipiński, Conrad Luczynski, Szymon Nowicki, Jakub Piśla, Janusz Ratowski, Mateusz Samiec, Antoni Siewruk, Paweł Sowiński, Jakub Szumert, Maksymilian Wilczek i Anthony Wrzeszcz.

W EuroBaskecie U-20 reprezentacja Polski zagra w grupie kolejno z: Francją (13 lipca, sobota, g. 18), Grecją (14 lipca, niedziela, g. 18) i Serbią (15 lipca, poniedziałek, g. 18).

Bruno w Chinach

Inny z niezwykle utalentowanych Przemyskich Niedźwiadków Bruno Chalicki, który kilkanaście dni temu skończył 17 lat, przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-17 w Chinach. – To jeden z dwóch najmłodszych zawodników rzucających pierwsze punkty w pierwszej lidze. Bruno jest jednym z tych zawodników, o których Amerykanie mówią „coachability” (z tzw. łatwością trenowania – przyp. aut.). W trakcie jednego sezonu widać jak reaguje na korekty i wprowadza nowe zachowania do gry – powiedział trener Przemyskich Niedźwiadków Daniel Puchalski.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPIŁKA NOŻNA: Wysokie zwycięstwo Wiki Sanok z Zamczyskiem Odrzykoń
Następny artykułCzterokrotny mistrz olimpijski w szoku. Chodzi o Świątek. “Niebywałe”