W niedzielnym meczu z Wartą Poznań w zespole Górnika Zabrze w drugiej połowie na boisku pojawił się Lukas Podolski. Były reprezentant Niemiec dał dobrą zmianę i pomógł kolegom w odniesieniu trzeciego zwycięstwa w bieżących rozgrywkach, co mocno poprawiło sytuację zabrzan w ligowej tabeli.

Przyjście latem Lukasa Podolskiego do Górnika okrzyknięto, i słusznie, transferowym hitem. “Poldi” od lat obiecywał, że na zakończenie kariery trafi do klubu, któremu od dziecka kibicował i słowa dotrzymał. Do Zabrza przyszedł po okresie gry w tureckim Antalayasporze, ale z treningowymi zaległościami. W lipcu, na przywitanie z kibicami, zagrał w sparingowym meczu z Banikiem Ostrawa, a później w dwóch ligowych konfrontacjach, w drugiej połowie meczu z Lechem Poznań (1-3) i w starciu ze Stalą Mielec (1-0), kiedy na boisku przebywał 85 minut. Potem, ze względu na uraz, zabrakło go w starciu z Jagiellonią Białystok, a następnie… zaraził się w Niemczech koronawirusem i przechodził kwarantannę. Wszystko przeciągało się w czasie, a do treningów z resztą kolegów wrócił niedawno.

Podolski w dobrej formie

Był spory znak zapytania, czy trener Jan Urban weźmie doświadczonego piłkarza do kadry na niedzielny mecz z Wartą Poznań, ale tak się stało i nawet w drugiej połowie “Poldi” po raz trzeci w bieżących rozgrywkach zagrał w Ekstraklasie. W 65. minucie wygranego 1-0 spotkania z Wartą zmienił Bartosza Nowaka i trzeba podkreślić, że była to udana zmiana szkoleniowca Górnika. Zaraz po wejściu na boisko Podolski wypracował ś … czytaj dalej