Kolejnej niespodzianki nie sprawili Kanadyjczycy, którzy w ramach Ligi Narodów przegrali z Serbami 1:3, w czwartym secie trwoniąc sześciopunktową przewagę. Dzięki tej wygranej Europejczycy wykonali ważny krok w kierunku awansu na igrzyska olimpijskie.

Miłe złego początki

Mecz lepiej zaczął się dla Serbów, którzy po akcjach Drażena Luburicia wyszli na prowadzenie (8:6). Gospodarzy do walki poderwał Stephen Maar, a po serii bloków sami doszli do głosu (13:10). Po akcji Urosa Kovacevicia Europejczycy zbliżyli się na 18:19, ale na więcej nie było ich stać. W końcówce Kanadyjczycy odpowiedzieli blokiem, a Lukas Van Berkel dał im zwycięstwo 25:21.

Wymianę ciosów w drugim secie lepiej wytrzymali Serbowie, którzy po akcji Mirana Kujundzicia odskoczyli od rywali na 8:6. Dzięki skutecznej postawie Luburicia trzymali przeciwników na dystans. Po zbiciu Kovacevicia wygrywali już 18:15. Kanadyjczycy zbliżyli się jeszcze na 20:21, ale serbski blok i dwa asy serwisowe Kujundzicia przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Europejczyków (25:20).

Serbowie z wiatrem w żagle

W trzeciej odsłonie przebudzili się gospodarze, którym dobra postawa Erica Loeppky’ego i Fynniana MCCarthy dała prowadzenie 12:9. Serbowie wrócili do gry po kontrze Aleksandara Nedeljkovicia, a przy zagrywce Luburicia sami przejęli inicjatywę na boisku (18:14). Asy serwisowe dołożyli Kovacević i Nedeljković, a Kanadyjczycy już do końca seta byli bezradni. Po zbiciu Kovacevicia padł on łupem gości 25:18.

Zmarnowana szansa gospodarzy

W czwartym secie do ataku ruszyli Kanadyjczycy, którzy dzięki blokowi i zbiciom Arthura Szwarca zbudowali sobie nadwyżkę (9:5). Po asie serwisowym Loeppky’ego gospodarze prowadzili już 12:6, lecz w dużej mierze dzięki Luburiciowi Europejczycy wrócili do gry. Asem serwisowym rywali przełamał Aleksandar Atanasijević, a po kontrze Kujundzicia Serbowie byli coraz bliżej zamknięcia meczu. Pomyłka w ataku Maara dała im zwycięstwo 25:23.

Kanada – Serbia 1:3
(25:21, 20:25, 18:25, 23:25)