A A+ A++fot. FIVB/volleyballword.com


Reprezentacja Polski 1:3 przegrała z Brazylijczykami na zakończenie swojego udziału w turnieju w Fukuoce. Przez porażkę Polacy stracili fotel lidera a na koniec tego tygodnia fazy grupowej biało-czerwoni mogą spaść w zestawieniu jeszcze niżej.

Reprezentacja Polski przed turniejem w Fukuoce zajmowała 5. miejsce w Siatkarskiej Lidze Narodów. Po serii zwycięstw za trzy punkty biało-czerwoni awansowali na fotel lidera. Podopieczni trenera Grbicia nie utrzymają go jednak po tej serii spotkań. Wszystko przez porażkę z Brazylią.

Strata fotela lidera

Polacy, podobnie jak pierwszy turniej, również drugi zakończyli przegraną bez zdobyczy punktowej. Przez to spadli już na drugie miejsce w zestawieniu. Podopieczni trenera Grbicia. podobnie jak Brazylia kolejne mecze zagrają dopiero w następnym turnieju. Szanse na poprawę dorobku punktowego mają natomiast zespoły, które są za Polakami. Wyprzedzić biało-czerwonych mogą zarówno Słoweńcy jak i Francuzi. Obie ekipy czekają jeszcze dwa spotkania. Słowenia zagra z Japonią i Bułgarią, natomiast Francję czekają pojedynki z Kubą oraz Argentyną. Słoweńcy jako jedyni pozostają niepokonaną ekipą w tej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn.

Oczywiście Polacy nie muszą się martwić swoim miejscem w tabeli, bo jako gospodarze mają zapewniony udział w turnieju finałowym. Porażka z Brazylią kosztowała Polaków również ponad 12 punktów straty w rankingu FIVB. W nim jednak biało-czerwoni nadal mają wyraźną przewagę nad drugimi Włochami.

PIERWSZA 10 TABELI LIGI NARODÓW

miejsce drużyna mecze punkty 
1 Włochy 7 18
2 POLSKA 8 18
3 Słowenia 6 15
4 Brazylia 8 16
5 Francja 6 14
6 Japonia 7 13
7 Kanada 6 10
8 Kuba 7 10
9 Argentyna 6 9
10 Holandia 7 9

Zobacz również:
Wyniki i tabela Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułVicewersal w remoncie. Co się zmieni?
Następny artykułW tych krajach UE jest taniej niż w Polsce. Gdzie pojechać na wakacje 2024?