Na zakończenie niedzielnych zmagań Ligi Narodów kobiet spotkały się Niemki z Brazylijkami. Faworytkami były podopieczne Ze Roberto i niespodzianki nie było. Niemkom trzeba oddać jednak to, że nie poddały się łatwo, zdołały nawet urwać utytułowanemu rywalowi seta. Górę wzięło jednak doświadczenie zespołu z Ameryki Południowej.

W mecz lepiej weszły Brazylijki, które na przerwie technicznej prowadziły już 8:4, a po udanym bloku już 10:5. Po autowym ataku Gabi Niemki zbliżyły się na 8:11. Niemki miały szanse na zmniejszenie strat, ale nie pomagały sobie błędami. To się zemściło i po ataku Fe Geray było już 14:9. O czas poprosił Felix Koslowski. Kiedy asem serwisowym popisała się Kimberly Drewniok i różnica stopniała do trzech oczek po raz kolejny, przerwę zarządził Ze Roberto.  Po niej jednak zatrzymana została kontra Niemek poprzez punktowy blok Brazylijek (16:12). Asy serwisowe Orthmann  pozwoliły Niemkom zbliżyć się na 15:16, a po ataku Schölzel był już remis 18:18. Kiedy po udanym bloku Brazylijki prowadziły 21:19, o czas poprosił trener Koslowski. Jego podopieczne zdominowały końcówkę seta, blok na Gabi dał remis 22:22, a po chwili Niemki prowadziły już jednym oczkiem. O czas poprosił Ze Roberto. Po nim niemoc Brazylijek trwała nadal, popełniały one proste błędy, a po udanym ataku rywalek przegrywały w meczu 0:1.

Po nieudanych akcjach Orthmann Brazylijki odjechały na 5:2. Dobra zagrywka Drewniok pozwoliła Niemkom zbliżyć się na jeden punkt. Po ataku Gabi było 8:6 dla Brazylii na przerwie technicznej. Po niej zapunktowała Tandara. Znakomita gra Niemek w obronie i ataku dała remis 9:9. Brazylijki wprawdzie odskoczyły na dwa oczka, ale waleczne Niemki nie odpuszczały. Przy zagrywce Tandary Brazylijki odskoczyły na 16:12. Niemki zupełnie się pogubiły, a Brazylia wykorzystywała każdą niedokładność (22:12). Niemki co prawda wygrały trzy kolejne akcje, ale serię atakiem przerwała Fe Geray, a po chwili zadziałał blok (24:15). Jeszcze zapunktowała Poll i błąd popełniła Ana Beatriz (24:17). Środkowa Brazylii jednak po chwili udanym atakiem zakończyła seta.

Początek trzeciej partii był wyrównany, po ataku Tandary było 3:3. As serwisowy Drewniok dał prowadzenie Niemkom 5:3. Canarinhas jednak szybko wyrównały. Gra toczyła się punkt za punkt, po ataku Drewniok było 12:12. Podkręciły jednak tempo Brazylijki i na przerwie technicznej przeważały 16:12 dzięki znakomitej grze w kontrataku. Po niej różnica się utrzymywała, Niemki nie wykorzystywały szans na odrobienie strat, po autowym ataku Drewniok było 21:17 dla rywala, a Rosamaria dała swojej ekipie 22.punkt. Po ataku Orthmann było 22:19 dla Brazylii, a po czasie dla Ze Roberto zadziałał niemiecki blok. Końcówka należała jednak do faworytek, po ataku Gabi było 24:20. Set zakończył się atakiem Any Beatriz.

Po autowym ataku rywalek Niemki odskoczyły w secie czwartym na 3:1. Rywalki jednak szybko wyrównały, ale po bloku na Tandarze ponownie miały dwa punkty zapasu (6:4). Zagrywkę dołożyła jeszcze Drewniok, a na przerwie technicznej po ataku Orthmann było 8:6 dla Niemek. Blok pozwolił Brazylijkom szybko wyrównać na 8:8, a Tandara udanym atakiem wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 9:8. Kiedy Macris wygrała walkę na siatce, różnica wynosiła już dwa oczka (11:9). Niemki wyrównały na 12:12, ale znów oddały pole rywalkom własnymi błędami, bowiem w aut uderzyła  Orthmann (14:12). Różnica utrzymała się na przerwie technicznej, po ataku Any Beatriz było 16:14. Akcja Carol dała już Canarinhas prowadzenie 21:18, ale Niemki po atakach Orthmann wyrównały na 21:21. Atak Gabi dał Brazylijkom piłki meczowe (24:22), a po chwili blokiem podopieczne Ze Roberto zakończyły spotkanie.

Niemcy – Brazylia 1:3
(25:22, 17:25, 21:25, 22:25)

Składy zespołów:
Niemcy: Imoudu (5), Drewniok (17), Alsmeier (9), Orthmann (21), Scholzel (9), Weitzel (8), Pogany (libero) oraz Bock, Kastner, Poll i Stigrot (2)
Brazylia: Macris (2), Gabi (21), Tandara (14), Carol (8), Fe Garay (13), Ana Beatriz (12), Brait (libero) oraz Dani Lins, Rosamaria (1) i Lorenne