A A+ A++
(fot. Transport publiczny )

Do Łodzi sukcesywnie trafiają zamówione przez województwo autobusy Mercedes-Benz Sprinter. Firma Creobus właśnie dostarczyła trzy kolejne pojazdy, które będą wykorzystywane na liniach dowozowych. Następne dostawy zaplanowano na wrzesień i listopad.

Sukcesywnie rozbudowywana jest sieć połączeń dowozowych Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej obsługiwanych własnym taborem autobusowym. W zeszłym miesiącu wystartowały nowe linie obsługujące rejon Bedonia, dzięki którym można dojechać m.in. do Andrespola i Brzezin. W planach jest zaś wprowadzenie do systemu kolejowej komunikacji autobusowej trasy z Pabianic do Lutomierska.

Czytaj dalej: Transport Publiczny 

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Mieszkaniec @ 18:09, 06.07.2024r.
IP: *.*.216.110

ŁKA to kolej. Po co inwestować w autobusy jeśli od tego są inni przewoźnicy. Chyba że jakiś mądry urzędnik wpadł na pomysł jak jeszcze zmniejszyć rentowność przewozów pasażerskich. Zapłacimy wszyscy za te fanaberie.

Do Mieszkaniec @ 07:44, 07.07.2024r.
IP: *

Kulturalni ludzie stosują zasadę, że przed wydaniem opinii czy napisaniem komentarza, zwłaszcza krytycznego, po prostu czytają tekst, o którym się wypowiadają a czytając starają się robić to że zrozumieniem. W przypadku powyższej informacji jej zrozumienie nie jest szczególnie trudne, jest krótka, jasna, rzeczowa a jej tematem jest dowożenie, może jeszcze raz DOWOŻENIE pasażerów ŁKA z miejscowości, w których kolei nie ma, w celu zwiększenia liczby osób korzystających z połączeń kolejowych aglomeracji łódzkiej. Te autobusy nie są żadną fanaberią ani tym bardziej konkurencją dla innych przewoźników, w tym zwłaszcza dla słynnych Pekaesów zapowiadanych swego czasu przez Kaczyńskiego, które to wg niego miały docierać wszędzie w Polsce. Pekaesów Kaczyńskiego nie ma a minibusy do Bedonia, Andrespola czy Brzezin będą.

Mieszkaniec @ 13:54, 07.07.2024r.
IP: *.*.217.174

@UP
Gdybyś czytał lub czytała moją wypowiedź ze zrozumieniem to nie byłoby Twojego komentarza. To nie jest zadanie kolei.

Do Mieszkaniec @ 16:49, 07.07.2024r.
IP: *

Łolaboga! Wielce szanowny Panie dziaders! Mam nadzieję, że jesteś zwykłym szarym człowiekiem i nie decydujesz o działaniach innych ludzi, nie kierujesz innymi osobami i nie masz większego wpływu na ich przyszłość, bo żeby nie zauważyć, że świat, że życie ucieka do przodu i dla ciebie jest ono już daleko, daleko za horyzontem i to twoje oraz dziadygi z Żoliborza – “żeby było tak jak kiedyś”, na pewno się nie ziści? Naprawdę nie zauważyłeś, że np. telefon nie jest już telefonem, telewizja nie jest telewizją, przewozy Taxi nie są starą Taxi a kolej coraz mniej jest już tą koleją z dworcami, zawiadowcami, bagażowymi, bileterką, bufetową, babką klozetową i żeby kolej nie podzieliła losu tych twoich mitycznych “innych przewoźników”, musi zabiegać sama o pasażerów, także z miejscowości niekoniecznie leżących tuż przy trasach kolejowych. Ci twoi mityczni “inni przewoźnicy”, ja bym ich nazwał yeti, nie wywiązują się ze swych ról bo im się nie opłaci a najczęściej ich po prostu nie ma, więc ŁKA nie ma wyjścia i próbuje robić biznes na dowozie swych ewentualnych pasażerów. Może jej to wyjdzie, może nie, nie wiadomo ale jako kolej aglomeracyjna działa coraz lepiej, coraz prężniej. Brawo.

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚwiętuj razem z Parkiem Avia
Następny artykułTe siatkarki pojadą na igrzyska w Paryżu. Lavarini ogłosił skład