A A+ A++

Koronawirus mocno przeorał branżę koncertową. Agencje koncertowe zastanawiają się, jak odrobić straty. Czy nie odbędzie się to kosztem artystów?

Magazyn „Rolling Stone” dotarł do wewnętrznego pisma Live Nation, w którym agencja koncertowa nakreśla nowe warunki współpracy z artystami. Z notatki wynika, że umowy na koncerty i festiwale w 2021 roku podpisywane będą na nowych zasadach.

Dowiadujemy się między innymi, że kaucje dla artystów zostaną obniżone o 20% względem 2020 roku. Ceny biletów będą ustalane wyłącznie przez promotora, na jego warunkach i mogą ulec zmianie. Koszty podróży i zakwaterowania poniosą artyści. Jeśli festiwal zostanie odwołany z powodu siły wyższej – w tym pandemii podobnej do COVID-19 – promotor nie będzie ponosił odpowiedzialności za gażę artysty. Jeśli jednak artysta sam odwoła występ, będzie musiał zapłacić promotorowi dwukrotność gaży. Jeśli natomiast koncert zostanie odwołany z powodu słabej sprzedaży biletów, artysta otrzyma tylko 25% kaucji.

Pełną treść notatki możecie znaleźć na stronie „Rolling Stone”.


REKLAMA

W sprzedaży jest już majowo-czerwcowy numer „Teraz Rocka”. Piszemy w nim między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułWe wtorek kolejna wielka aktualizacja Minecrafta
Następny artykułWyżej już nie będzie. Nowy biurowiec w centrum Łodzi osiągnął wiechę [ZDJĘCIA]