A A+ A++

Hubert Hurkacz (8. ATP) w czwartej rundzie Roland Garros rywalizował z Grigorem Dimitrowem (10. ATP). Pod koniec meczu, przy stanie 6:7, 4:6, 5:4 zagrał piłkę na aut, choć przekonywał, że trafiła ona w linię. Zaczął głośną dyskusję z sędzią główną Alison Hughes i zażądał wezwania supervisora.

Zobacz wideo Courteney Cox zagrała w tenisa z Igą Świątek

Sprawa miała dalszy ciąg w przerwie między gemami. – G? Chcesz dokonać zmiany? Chcesz kontynuować z tą panią tutaj? (…) Mam na myśli, czy chcesz z tą panią, czy wszystko w porządku, czy może wolisz dokonać zmiany? – powiedział Polak do wyraźnie zaskoczonego tą propozycją Bułgara. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, a Hurkacz przegrał 6:7, 4:6, 6:7 i odpadł z turnieju.

Michał Listkiewicz zażenowany zachowaniem Huberta Hurkacza w Roland Garros

Zachowanie polskiego tenisisty sprawiło, że spadła na niego fala krytyki. Jego zachowanie negatywnie ocenił również Michał Listkiewicz. “Źle się bawi Hubert Hurkacz, tej klasy zawodnikowi nie uchodzi grubiańskie zachowanie w stosunku do korpulentnej pani sędzi na Roland Garros. Proponowanie rywalowi, by zmienić arbitra to zupełna nowość w sporcie i oznaka frustracji” – napisał w felietonie dla “Super Expressu”.

Były sędzia piłkarski zauważył, że zachowanie Polaka było tym bardziej nie na miejscu, że nie miał racji. “Najdziwniejsze, że nielubiana przez Hurkacza pani podejmowała dobre decyzje, a rywal był bardzo zdziwiony reakcją przyjaciela z Polski” – dodał.

Po odpadnięciu z Roland Garros Hubert Hurkacz ma trochę czasu na odpoczynek. Zrezygnował ze startu w zawodów ATP 250 w Stuttgarcie i do gry wróci dopiero w turnieju ATP w Halle. Tam zmagania rozpoczną się 17 czerwca.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolska najszybciej starzejącym się społeczeństwem w Europie