W meczu otwierającym 2. kolejkę Bundesligi RB Lipsk rozbił 4-0 VfB Stuttgart. To pierwsze punkty podopiecznych Jessego Marscha w tym sezonie.

2. kolejka Niemcy – Bundesliga
2021-08-20 20:30 | Stadion: Red Bull Arena | Widzów: 23100 | Arbiter: Florian Badstübner
VfB Stuttgart 1893

DO PRZERWY  1-0
D. Szoboszlai 38′,52′
E. Forsberg 46′
André Silva 65′

Lipsk fatalnie zaczął sezon. W pierwszym ligowym meczu w rozgrywkach 2021/22 przegrał z FSV Mainz 0-1. Tym razem podopieczni Jessego Marscha zagrali dużo lepiej i pewnie pokonali VfB Stuttgart.

Kluczem do zwycięstwa okazał się Dominik Szoboszlai, który strzelił dwa piękne gole. Węgier otworzył wynik w 38. minucie, kiedy mocnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza.

Do przerwy gospodarze prowadzili więc jedną bramką, ale w drugiej połowie przeprowadzili prawdziwą kanonadę. Już 15 sekund po wznowieniu gry zdobyli bramkę. W pierwszej akcji drugiej części do siatki trafił Emil Forsberg.

Kilka minut później kolejnego gola dołożył Szoboszlai. Węgier wykonywał rzut wolny. Wstrzelił ciętą piłkę w pole karne. Nikt jednak nie przeciął tego zagrania i futbolówka wpadła do siatki.

Wynik ustalił Andre Silva. W 65. minucie Portugalczyk wykorzystał rzut karny, po zagraniu ręką Marca Olivera Kempfa.

Lipsk zagrał bardzo dobrze i zasłużenie wygrał. Zachwyciło trio ofensywne Szoboszlai – Forsberg – Silva.