A A+ A++

Ostatni tydzień w naszym mieście obfitował w różnorodne i interesujące wydarzenia. Były to zarówno spotkania oficjalne, jak i atrakcje kulturalne oraz rekreacyjne, które przyciągnęły wielu mieszkańców. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Warsztaty artystyczne i sportowe „Lato w Rudniku”

W pierwszych dniach lipca najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych w ramach „Lata w Rudniku”. Dzięki Miejskiemu Ośrodkowi Rekreacji i Wypoczynku oraz Ognisku Pracy Pozaszkolnej, dzieci mogły rozwijać swoje talenty plastyczne, sportowe oraz wokalne. Zajęcia te nie tylko dostarczyły mnóstwo radości, ale również pozwoliły na kreatywne spędzenie czasu.

Spotkanie prezydentów Grudziądza i Torunia

W minionym tygodniu miało miejsce ważne spotkanie włodarzy dwóch miast. Prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski, spotkał się z prezydentem Torunia, Pawłem Gulewskim. W rozmowach uczestniczył również skarbnik Grudziądza, Tomasz Szczechowski. Głównym tematem dyskusji była ochrona zdrowia, która jest priorytetem dla obu miast. Spotkanie to z pewnością przyczyni się do zacieśnienia współpracy między Grudziądzem a Toruniem.

Zapowiedź Widowiska Świetlnego

Już za kilka dni, 19 i 20 lipca, mieszkańcy będą mogli cieszyć się Widowiskiem Świetlnym. To coroczne wydarzenie przyciąga tłumy i zapewnia niezapomniane wrażenia. Tegoroczne atrakcje będą dostępne w godzinach 21:30 – 1:00, a organizatorzy zdradzają, że szykuje się wiele niespodzianek. Nocne pokazy świetlne z pewnością staną się jednym z najważniejszych punktów lipcowego kalendarza kulturalnego.

Obchody Święta Policji

Na terenie Mariny odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Prezydent Maciej Glamowski złożył gratulacje i podziękowania funkcjonariuszom za ich trud i poświęcenie. Wręczone zostały odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Prezydent podkreślił, jak ważna jest rola policji w utrzymaniu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Dziękuję policjantkom i policjantom za wytrwałość, za poświęcenie i pracę na rzecz mieszkańców naszego miasta. Policja to ważna formacja służąca utrzymaniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Gratuluję awansowanym i nagrodzonym funkcjonariuszom – powiedział prezydent Grudziądza.

Tydzień kultury portugalskiej „FADO nad Wisłą”

Miniony weekend upłynął pod znakiem kultury portugalskiej. Rozpoczął się on od portugalskiej potańcówki, która dostarczyła mieszkańcom wiele radości i zabawy. Była to oficjalna inauguracja tygodnia kultury portugalskiej „FADO nad Wisłą”. Sobota przyniosła zielono-czerwone śniadanie, które przyciągnęło smakoszy portugalskich specjałów, a mieszkańcy mogli cieszyć się nie tylko smacznym jedzeniem, ale także kolorową oprawą wydarzenia.

Plenerowy pokaz filmowy na zakończenie tygodnia

Na zakończenie tygodnia, mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w wieczornym pokazie kina plenerowego na Rynku. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło wielu miłośników filmów, którzy mogli wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu, oglądając wybrany film. Była to doskonała okazja do integracji i wspólnej rozrywki w letni wieczór.

Miniony tydzień był pełen różnorodnych wydarzeń, które z pewnością na długo zostaną w pamięci mieszkańców. Zachęcamy do śledzenia kolejnych inicjatyw i uczestniczenia w nadchodzących wydarzeniach.

Na podstawie: Urząd Miejski

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPielgrzymka Dzieci na Górę Świętej Anny
Następny artykułW rocznicę Zbrodni Wołyńskiej ulicami Kielc przeszedł Marsz Milczenia