Na wtorek i środę zostały zaplanowane mecze kwalifikacyjne do turnieju WTA w Madrycie. Udział w nich wzięła Magda Linette (56. WTA). Polska tenisistka nie miała większych problemów z pierwszą rywalką i  pokonała Ukrainkę Katerynę Baindl (136. WTA) 6:3, 7:5. Zwycięstwo nad przeciwniczką pozwoliło jej na awans do kolejnego etapu kwalifikacji, w którym zmierzyła się z  Anną Schmiedlovą (89. WTA). Słowaczka w pierwszej rundzie pokonała Jessikę Bouzas Maneiro (323. WTA) 6:4, 6:1.

Iga Świątek podekscytowana występem w Polsce. “Chcę czerpać energię z trybun”

Magda Linette nie zagra w turnieju WTA 1000 w Madrycie. Polka przegrała ze Schmiedlovą

Magda Linette w finałowej fazie kwalifikacji do turnieju WTA w Madrycie zmierzyła się z Anną Schmiedlovą. Polka słabo rozpoczęła ten mecz. W pierwszym secie dużą przewagę miała Słowaczka, która po 15 minutach gry prowadziła już 4:1 w gemach. Później nie było lepiej. W szóstym gemie reprezentantka Polski nie wywalczyła żadnych punktów. Pierwsza partia zakończył się zwycięstwem Schmiedlovej 6:2.

As serwisowy roku. 18-letni Mayo zagrał jak stary lis [WIDEO]

Drugi set spotkania wyglądał już zupełnie inaczej. Magda Linette rozpoczęła go w znacznie lepszym stylu. Nie dawała większych szans swojej rywalce i po czterech gemach prowadziła 3:1. Polka nie zamierzała pozwolić swojej rywalce na dogonienie i nie osiadła na laurach. W kolejnych gemach ponownie pokazała swoją wyższość. Ostatecznie poznanianka wygrała drugiego seta aż 6:1.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Aby rozstrzygnąć to widowisko, potrzebny był trzeci set. Tę partię ponownie lepiej rozpoczęła nasza reprezentantka. Linette bardzo umiejętnie wykorzystywała błędy swojej rywalki i wyszła na prowadzenie 3:1, nie dając szans Słowaczce na wywalczenie jakichkolwiek punktów w piątym gemie. W dalszej części meczu Polka dała się dogonić Schmiedlovej, która wyrównała stan rywalizacji. W trzecim secie po ośmiu gemach widniał wynik 4:4. Wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki, ale spotkanie mocno się wyrównało i do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był tie-break. W dogrywce lekką przewagę miała Schmiedlova, która przez większość czasu trzymała Polkę na dystansie dwóch punktów. Naszej reprezentantce nie udało się dogonić swojej rywalki i w dramatycznych okolicznościach żegna się z WTA 1000 w Madrycie. Słowaczka pokonała Magdę Linettę 2:6, 6:1, 7:6 i to ona zagra na głównym turnieju.

Przypomnijmy, że na turnieju w Madrycie zabraknie również Igi Świątek. Polka ze względu na przemęczenie barku postanowiła zrezygnować z udziału w rozgrywkach.

Iga ŚwiątekIga Świątek bije kolejne rekordy. Debiutancka rola wyszła jej na dobre