Piłkarze Paris Saint-Germain z przytupem rozprawili się z jednym z kandydatów walczących o mistrzostwo Francji. Klub ze stolicy wygrał z Olympikiem Lyon na Groupama Stadium 4-2, ale w pewnym momencie było już 4-0. PSG został nowym liderem.

30. kolejka Francja – Ligue 1
2021-03-21 21:00 | Stadion: Groupama Stadium | Arbiter: Clément Turpin

Strzelanie w niedzielny wieczór rozpoczął po kwadransie Kylian Mbappe, który z kilku metrów pokonał Antonhy’ego Lopesa.

Goście podwyższyli jeszcze przed przerwą, a dokładnie w 32. minucie. W polu karnym piłkę zgrał Marquinhos, a Danilo uderzeniem z pierwszej trafił przy słupku.

Na początku drugiej połowy było już 3-0. Dwie minuty po wznowieniu Angel di Maria wykonywał rzut wolny z narożnika pola karnego. Argentyńczyk dośrodkował piłkę, nikt nie przeciął jej lotu i wpadła do siatki poza zasięgiem bramkarza Lyonu.

Na 4-0 podwyższył w 52. minucie minucie Mbappe. Francuski napastnik dostawszy podanie od Marca Verrattiego wykorzystał swoją szybkość, a potem nie dał szans Lopesowi w sytuacji sam na sam. To było jego setne trafienie w Ligue 1 (16 dla Monaco i już 84 dla PSG).

Nowy lider

Mbappe potem musiał jednak opuścić murawę z powodu urazu, a zastąpił go wracający po kontuzji Neymar.

Lyon nie poddał się i zdołał dwa razy trafić do siatki. W 62. minucie uczynił to rezerwowy Islam Slimani, a w 81. Maxwel Cornet.

PSG dzięki zwycięstwu w niedzielę 4-2 i też porażce Lille został nowym liderem.