Polska przegrała na wyjeździe z Włochami 0:2 w meczu piłkarskiej Ligi Narodów. Mecz odbywał się w Reggio Emilia. Bramki dla gospodarzy zdobyli Jorginho z rzutu karnego i Domenico Berardi.

Biało-czerwoni grali bardzo źle – Włosi zupełnie przejęli inicjatywę, zepchnęli nas na własną połowę i pod bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Pierwszego gola zdobył Jorginho z rzutu karnego w 27. minucie, podyktowanego za faul Grzegorza Krychowiaka na Andrei Belottim.

W 77. minucie czerwoną kartkę zobaczył Jacek Góralski. W 83. minucie zwycięstwo Włochó przypieczętował Berardi.

Polska na kolejkę przed końcem fazy grupowej zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Ma siedem punktów. O jeden mniej od Holendrów i o dwa mniej od Włochów. W środę, w ostatnim meczu, o awans do turnieju finałowego Ligi Narodów walczyć będziemy z Holandią.