Po fenomenalnym finiszu Real Madryt pokonał Manchester City 3-1 w rewanżowym półfinale Ligi Mistrzów. “Królewscy” pierwszy celny strzał oddali w 90. minucie (!), a potem pogrążyli rywala w dogrywce. Bohaterem spotkania okazał się rezerwowy Rodrygo, który dwoma trafieniami odwrócił losy spotkania w niespełna 120 sekund.

Zobacz zapis relacji live z meczu Real Madryt – Manchester City

W pierwszym starciu oba zespoły zafundowały Europie strzelecki festiwal. Mistrz Anglii wygrał na Etihad Stadium 4-3, co kwestię awansu do finału Ligi Mistrzów pozostawiało otwartą.

Jeśli ktoś spodziewał się kanonady również w rewanżu, musiał poczuć się rozczarowany już po pierwszych 45 minutach. Stawka spotkania spowodowała, że dwaj wielcy rywale tym razem stanęli do boju z przymkniętą przyłbicą.

Do przerwy bramki nie padły. Stroną dominującą, co może zaskakiwać, byli goście. Mimo że przybywali na Santiago Bernabeu z jednobramkową zaliczką, to oni prowadzili grę. Real cofnął się głęboko, tylko co jakiś czas kąsając szeregi obronne przeciwnika – bez efektu.

Real Madryt – MC. Laporte grał na kredyt

Najbardziej gorący moment tej części gry to spięcie, w którym główne role odegrali Aymeric Laporte i Luka Modrić. Obaj zarobili po żółtej kartce, choć Hiszpan może mówić o dużym miłosierdziu arbitra. Za uderzenie Chorwata otwartą ręką w twarz powinien zostać wykluczony z gry.

Do przerwy “Królewscy” nie byli w stanie oddać celnego strzału. Dwukrotnie od utraty gola uratował ich Thibaut Courtois, broniąc groźne uderzenia Bernardo Silvy i Phila Fodena.