A A+ A++

Dzięki wsparciu swoich sponsorów, promotora WRC oraz M-Sportu, Martins Sesks, pilotowany przez Renarsa Francisa, otrzymał szansę pokazania się za kierownicą auta Rally1.

W Polsce Łotysze wystąpili w Fordzie Puma Rally1 pozbawionym komponentu elektrycznego. Podczas piątkowej części rywalizacji świetnie wykorzystali dalszą pozycję startową i dwukrotnie zameldowali się w czołowej trójce oesu.

Do końca rajdu notowali czasy w okolicach szóstej, siódmej pozycji i w łącznej klasyfikacji zamknęli piątkę, co zgodnie uznano za niemałe osiągnięcie. Forma Sesksa i Francisa nie uszła uwadze czołówce WRC, m.in. Neuville’owi, który dopiero finałowego dnia uporał się z Łotyszami.

Czytaj również:

– Z całą pewnością fajnie coś takiego widzieć – cytuje Neuville’a oficjalny serwis mistrzostw świata. – Kiedy ja pojawiłem się w WRC, cały czas musiałem czyścić drogę. To było frustrujące.

– Niezależnie od tego, czapki z głów, ponieważ spisał się naprawdę dobrze. Pierwszy raz był w tym samochodzie i to na tak szybkim rajdzie.

W swojej domowej rundzie – Rajdzie Łotwy – Sesks i Francis wystąpią już „pełnoprawnym” samochodem Rally1 z włożonym zestawem hybrydowym.

Thierry Neuville, Martijn Wydaeghe, Hyundai World Rally Team Hyundai i20 N Rally1

Autor zdjęcia: Tomasz Kaliński

Z kolei Neuville, wraz z Martijnem Wydaeghe’iem, ponownie będzie musiał odkurzać trasę. Belg poprosił też zespół o treningowy występ w lokalnym rajdzie i Hyundai miał wysłać go – oraz Esapekkę Lappiego i Janne Ferma – na Orlen Lietuva Rally z bazą w Możejkach. Jednak z powodu wypadku Otta Tanaka na Rajdzie Estonii i konieczności odbudowy samochodu Neuville nie będzie mógł stawić na północnym krańcu Litwy.

– Myślę, że nie jest tajemnicą, iż [z takimi drogami] mamy teraz problemy. Musimy zachować czystą głowę i utrzymać wyczucie.

– Pozytywem jest to, że gdy ciśniemy, prędkość jest, ale potrzebujemy dobrych warunków. Punkty zdobywane w trakcie trudnych występów są bardzo cenne, a w Polsce uzyskaliśmy ich naprawdę sporo, jak na tak wymagający weekend.

Ósma runda sezonu WRC 2024 – Tet Rajd Łotwy odbędzie się w dniach 18-21 lipca.

Czytaj również:

Polecane video:

Oglądaj: Rajd Polski 2024 – Podsumowanie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułБеларусь і Расея плануюць абменьвацца інфармацыяй наконт людзей, якія перасякаюць мяжу
Następny artykułSprawa „epickiego flipa” Rafała Zaorskiego może powrócić za jakiś czas. „Prawdopodobnie mógłby się ubiegać o odszkodowanie od wspólnoty”