Akademicy przystępowali do tego spotkania już z nowym sponsorem strategicznym, którym została Grupa Azoty Puławy. Dlatego też zespołowi trenera Dariusza Daszkiewicza nie wypadało zawieść. Przed meczem za faworyta uchodzili lublinianie, którzy są liderem i mierzą w tym sezonie w awans do PlusLigi. Z kolei dla gospodarzy była to już ostatnia potyczka w pierwszym etapie rozgrywek. Wprawdzie świdniczanie też już zapewnili sobie awans do fazy play-off, ale podczas walki w czołowej ósemce ważne jest także miejsce, z którego się startuje. Stąd też wynik tego meczu miał znaczenie dla obu zespołów. Ponadto, jak zauważył mistrz świata i złoty medalista olimpijski Tomasz Wójtowicz, były gracz Avii zresztą, spotkania derbowe zawsze wywołują szczególne emocje i spodziewał się zaciętej walki. Taka też w istocie była.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Do połowy pierwszego seta żaden z zespołów nie mógł oderwać się od rywala. Przy stanie 16:16 na zagrywce pojawił się Konrad Stajer i lublinianie zaczęli gospodarzom odjeżdżać. Zdobyli pięć punktów z rzędu i już nie pozwolili się dogonić, choć świdniczanie grali bardzo ambitnie i w końcówce nieco zniwelowali straty, ale przegrali 22:25.

W drugiej partii Polski Cukier Avia przystąpił do natarcia i szybko zaczął budować przewagę, która w pewnym momencie wynosiła już pięć punktów. Akademicy jednak nie rezygnowali i systematycznie zmniejszali dystans. W końcu doprowadzili do stanu 13:13. Od tego momentu wynik najczęściej oscylował wokół remisu. Końcówka należała jednak do drużyny lubelskiej, która wygrała 26:24.

Trzeci set też początkowo był wyrównany, ale od stanu 11:11 zaczęła się zarysowywać przewaga LUK Politechniki, choć różnica nie była duża, bo trzy-, czteropunktowa. W końcówce gospodarze nieco zmniejszyli dystans, ale lublinianie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i wygrali 25:23. MVP meczu został David Mehić, który zdobył 18 punktów.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej LUK Politechnika podejmie 1 kwietnia Visłę Bydgoszcz.