A A+ A++

Licealistki z Wrocławia prowadzą warsztaty edukacyjne

Sara Mikler z III LO we Wrocławiu, Milena Kulik z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej oraz Karolina Kudela z XIV LO we Wrocławiu wspólnie stworzyły projekt społeczny „Zanotowane”. W ramach projektu licealistki organizują warsztaty efektywnego uczenia się dla uczniów ze szkół podstawowych i średnich. Wzięło już w nich udział ponad 100 osób.

Z własnego doświadczenia wiemy, że na lekcjach w szkole nie porusza się tematów związanych z różnymi sposobami efektywniejszego uczenia się. Uważamy, iż jest to błąd, przez który uczniowie zniechęcają się do nauki i sprawia im ona problemy. Wiele osób nie wie, jak uczyć się lepiej, łatwiej, ciekawiej, szybciej, ale na dłużej. Właśnie z tego powodu postanowiłyśmy stworzyć nasz projekt, w ramach tegorocznej edycji olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Karolina Kudela, uczennica XIV LO we Wrocławiu

– Podczas naszych warsztatów poszerzamy wiedzę uczniów, opowiadamy im o sposobach produktywnego uczenia się, robienia notatek, zapamiętywania i gospodarowania czasem. Dzielimy się naszą wieloletnią wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie efektywnej nauki. Oprócz usłyszenia wykładu, dzieci mają możliwość stworzenia własnej notatki graficznej, aby uporządkować nowo nabytą wiedzę i w każdej chwili móc do niej wrócić. Na warsztatach panuje miła atmosfera, uczestnicy mają możliwość zadawania nam wszelkiego rodzaju pytań, na które z chęcią odpowiadamy oraz pracy w grupach – tłumaczy Karolina.

Jak reagują uczniowie na takie lekcje? Co najbardziej im się w nich podoba? Otóż, większość dzieci  bardzo chętnie i aktywnie uczestniczy w prowadzonych przez licealistki warsztatach – zadają pytania, ale też dzielą się własnymi doświadczeniami.

Pod koniec każdych warsztatów prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety, której wyniki pokazują, że to, co robimy, naprawdę podoba się beneficjentom naszego projektu. W pytaniu „Co najbardziej Ci się podobało?” zdecydowanie najczęściej pada odpowiedź o grafnotce, którą dzieci robią samodzielnie. Uczestnicy uważają zdobytą wiedzę za pomocną i przyznają, że są duże szanse, że wykorzystają ją w praktyce.

Karolina Kudela, uczennica XIV LO we Wrocławiu

Oprócz stacjonarnych warsztatów licealistki działają także w sieci, gdzie dzielą się wiedzą w mediach społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook i Tik Tok. Na kontach pod nazwą projektu można znaleźć posty z przydatnymi wskazówkami na temat nauki oraz dawkę motywacji na każdy dzień w postaci inspirujących cytatów.

W tę sobotę zapraszają na warsztaty online

W najbliższą sobotę – 6 kwietnia w godz. 10:00-11:30 dziewczyny organizują warsztaty w formie zdalnej dla wszystkich chętnych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w nich stacjonarnie. Są darmowe, ale należy wcześniej się zapisać.

Więcej informacji oraz zapisy na warsztaty – tutaj.


Zobacz również

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPCI-SIG opublikowało dla swoich członków nowy szkic standardu PCIe 7.0. Rozwiązanie ma zadebiutować już w 2025 roku
Następny artykułCiekawy sondaż. W Polsce maleje odsetek euroentuzjastów!