A A+ A++

We francuskiej bazie UNIFIL (ang. United Nations Interim Force in Lebanon,) UNP 1-9 w Libanie, odbyło się w tych dniach spotkanie kapelanów wojskowych pełniących posługę duszpasterską pośród żołnierzy stacjonujących na „Blue Line” (ang. Niebieska linia) wzdłuż granicy izraelsko-libańskiej w ramach Tymczasowych Sił Zbrojnych ONZ.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele islamu i chrześcijanie Kościołów łacińskiego i ewangelickiego. Kapelani z Włoch, Francji, Niemiec, Finlandii, Irlandii, Polski i Malezji.

„Celem spotkania była wymiana doświadczeń, omówienie bieżących kwestii związanych z posługą kapelanów w ramach misji ONZ wśród żołnierzy w tym czasie trwającego konfliktu na Bliskim Wschodzie, jak i zaangażowania się na rzecz mieszkańców Libanu. W trakcie spotkania omówiono także sprawy współpracy pomiędzy kapelanami różnych wyznań, zaangażowanie w pomoc humanitarną oraz sposób wykorzystania obiektów sakralnych w poszczególnych bazach”, podkreśla ks. ppłk Tomasz Koczy, kapelan IX Zmiany PKW Liban.

Głównymi zadaniami Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Libanie jest ochrona ludności cywilnej, monitorowanie strefy rozgraniczenia „Blue Line” oraz wsparcie libańskiego rządu w utrzymaniu pokoju i bezpieczeństwa, zgodnie z  Rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Nasz kontyngent liczy do 250 żołnierzy. W Libanie Polacy współpracują z żołnierzami irlandzkimi oraz węgierskimi. Jak informuje Dowództwo Operacyjne jednostką wystawiającą obecną IX zmianę PKW UNIFIL jest 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza. IX zmianą PKW UNIFIL dowodzi ppłk Dawid Butlak.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBaker McKenzie: zachęty podatkowe najskuteczniejszym impulsem inwestowania w rozwój gospodarczy
Następny artykułBaker McKenzie: zachęty podatkowe najskuteczniejszym impulsem inwestowania w rozwój gospodarczy