A A+ A++

LEGO Rivendell to jeden z najlepszych zestawów klocków, jaki kiedykolwiek powstał. Szczegółowy model uzupełniony o wiele figurek sprawia, że można samodzielnie zebrać drużynę Pierścienia.

Źródło fot. LEGO; materiały promocyjne

i

Niestety lata świetności zestawów LEGO z Władcy Pierścieni mamy za sobą i stare komplety są sprzedawane za zdecydowanie zbyt duże pieniądze. Żaden z nich nie może jednak dorównać Rivendell, które od roku jest dostępne i na razie nie zapowiada się, żeby zostało wycofane. To nie tylko najlepszy zestaw LEGO osadzony w uniwersum Władcy Pierścieni, ale i według mnie najlepszy z całego katalogu LEGO.

Z tym zestawem ułożysz plan powstrzymania Saurona

Masz moje klocki i moją instrukcję…

Składanie Rivendell z klocków LEGO to zdecydowanie nie jest zadanie na jeden wieczór. 6167 elementów sprawia, że model znajduje się na 8. miejscu pod względem liczby klocków wśród aktualnych zestawów LEGO. Dlatego jest to zadanie, którego najlepiej nie podejmować się samemu. Tym bardziej, że Rivendell można spokojnie złożyć w trzy osoby.

Źródło: LEGO; materiały promocyjne - LEGO Władca Pierścieni Rivendell to mój ulubiony zestaw duńskich klocków. Teraz można go kupić w naprawdę fajnej cenie - wiadomość - 2024-04-02

Źródło: LEGO; materiały promocyjne

Całość składa się z trzech modułów, więc wystarczy przydzielić każdemu zadanie, klocki i część instrukcji, żeby wspólnymi siłami osiągnąć cel. Na szczęście misja nie wymaga podróży przez całe Śródziemie i przemierzanie najmroczniejszych zakątków świata. Wystarczy połączyć klocki LEGO ze sobą. Efekt końcowy jest imponujący.

W ogromnej dioramie umieszczono wiele miejsc, które rozpoznają fani książek i filmów. Mamy miejsce złożenia szczątków Narsila, który później zostanie przekuty w Andúrila. Do tego pokoje, w których znajdują się Bilbo spisujący swoje wspomnienia oraz Frodo dochodzący do siebie po spotkaniu z Nazgulami. Nie mogło zabraknąć miejsca narady, podczas której można było się dowiedzieć, że: „Nie można tak po prostu wejść do Mordoru”.

Cud elfickiej architektury w klockowej postaci

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę Pierścienia

W skład zestawu wchodzi aż 15 figurek. Wśród nich jest dziewięciu członków drużyny Pierścienia, a także Elrond, Arwena i pozostałe postacie obecne w Rivendell podczas narady. W ten sposób można odtworzyć znane sceny, wymyślić nowe lub pozwolić Boromirowi zrealizować plan użycia Pierścienia, co od razu zaprowadzi nas do napisów końcowych, ponieważ wszyscy wiemy, jak takie pomysły się kończą.

Źródło: LEGO; materiały promocyjne - LEGO Władca Pierścieni Rivendell to mój ulubiony zestaw duńskich klocków. Teraz można go kupić w naprawdę fajnej cenie - wiadomość - 2024-04-02

Źródło: LEGO; materiały promocyjne

Bez figurek Rivendell od LEGO byłoby najzwyklejszą dioramą. To one wnoszą do modelu trochę życia. To zresztą widać już na zdjęciach. Nie mamy do czynienia ze zwykłym modelem budynku, jak w przypadku serii Architecture. Rivendell pokazuje, że nawet kilka figurek potrafi ulepszyć zestaw. Zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z kultowymi postaciami, które znają praktycznie wszyscy.

LEGO Rivendell w cenie wartej Pierścienia

Zestaw LEGO Rivendell jest jednym z największych modeli, jaki znajduje się w katalogu firmy, dlatego cena 2399,99 zł na oficjalnej stronie nie jest czymś dziwnym. Na szczęście bardzo rzadko sklepy sugerują się tym, jakie kwoty LEGO ma w swoim sklepie, czego przykładem jest Amazon.pl, ponieważ Rivendell jest tam dostępne za 1839 zł.

Źródło: LEGO; materiały promocyjne - LEGO Władca Pierścieni Rivendell to mój ulubiony zestaw duńskich klocków. Teraz można go kupić w naprawdę fajnej cenie - wiadomość - 2024-04-02

Źródło: LEGO; materiały promocyjne

To niemal 600 zł taniej i warto zaznaczyć, że sprzedaż prowadzi oficjalnie Amazon. To zwiększa bezpieczeństwo przesyłki oraz produkt podlega zwrotowi, gdzie nie będzie trzeba walczyć ze sprzedającym o jego uznanie.

Rivendell od LEGO to jeden z najlepszych zestawów w historii

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMarcela Leszczak miała mały wypadek! Skończyło się ręką w gipsie
Następny artykułŻarty się skończyły, twórcy Like a Dragon wspomnieli oficjalnie o nowej odsłonie serii. Nie będzie to jednak Kiwami 3