A A+ A++

Legion ukraiński powstający w Polsce to jak na razie tylko wspólna deklaracja premiera Polski Donalda Tuska i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Idea powstania legionu to część wspólnie podpisanej umowy do spraw bezpieczeństwa.


Zobacz wideo

Szkoleni i wysyłani na front

Choć jeszcze nie rozpoczęto naboru, to, jak donosi RMF.FM, setki mieszkających w Polsce Ukraińców wyraziły już chęć wstąpienia do formacji. Takie informacje potwierdzają ukraińskie placówki dyplomatyczne, do których zgłaszają się chętni.

W ramach tworzenia legionu ochotnicy trafiliby do polskich baz wojskowych, które mają już doświadczenie w szkoleniach ukraińskich wojskowych. Tam zostaliby na nasz koszt  zakwaterowani i wyposażeni w sprzęt. Jak tłumaczył podczas poniedziałkowej wizyty w Polsce prezydent Zełenski “Każdy obywatel Ukrainy, który zdecyduje się wstąpić do legionu, będzie mógł podpisać kontrakt z siłami zbrojnymi Ukrainy” 

Możliwe, że do legionu zgłosi się nawet kilka tysięcy Ukraińców. Trwają rozmowy o przyjmowaniu również tych, którzy mieszkają w innych europejskich krajach. Być może inne kraje Unii Europejskiej partycypowałyby wtedy również w kosztach szkolenia i wyposażenia.

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj ze specjalnej oferty. Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWrzuć pod tuję jeszcze w lipcu. Szybko sobie podziękujesz
Następny artykuł“Nie żyje jeden z największych”. Tak pożegnała Stuhra w “Faktach”