Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla legionistów, którzy po 19 minutach prowadzili już 2:0. Najpierw, w drugiej minucie do bramki trafił Josue, a później głową podwyższył Albańczyk Ernest Muci, wykorzystując dośrodkowanie nowego nabytku warszawskiego zespołu, słoweńskiego napastnika Blaza Kramera.

Mistrzowie Austrii rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść w ciągu pięciu minut – w 59. i 62. min na listę strzelców wpisał się Benjamin Sesko, a w 64. rzut karny wykorzystał Junior Adami.

Nowy trener Legii Kosta Runjaic na początku i w czasie drugiej połowy dokonał 10 zmian. Całe spotkanie rozegrał tylko Artur Jędrzejczyk.

Legioniści będą przebywali w Hinzenbrunn do czwartku. Wcześniej w Austrii przegrali z rumuńskim zespołem Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 0:1 (0:1). Przed wyjazdem na zgrupowanie, w pierwszym przed nowym sezonem sparingu, rozegranym 19 czerwca w Książenicach, pokonali Chojniczankę Chojnice 3:1. Na ławce trenerskiej stołecznego zespołu zadebiutował wtedy Runjaic.

Legia, która zakończyła poprzedni sezon ekstraklasy na 10. miejscu, rozpocznie kolejne rozgrywki 16 lipca wyjazdowym meczem z beniaminkiem Koroną Kielce.

Legia Warszawa – Red Bull Salzburg 2:3 (2:0)

Bramki: Josue (1′), Muci (19′) – Sesko (59′, 61′), Adamu (64′)

Legia: Tobiasz (Miszta 46′) – Jędrzejczyk, Rose (Johansson 63′), Nawrocki (Abu Hanna 63′), Ribeiro – Kharatin (Slisz 63′) – Kastrati (Yakshibaev 63′), Josue (Celhaka 63′), Muci (Sokołowski 46′), Pich (Strzałek 63′) – Kramer (Lopes 63′).
RB Salzburg (skład wyjściowy): Mantl – Vallci, Diambou, Baidoo, Ulmer – Atiabou, Tijani, Kameri, Hofer – Reischl, Simić.