A A+ A++

W europarlamencie na pewno pojawi się Robert Biedroń, który ubiegał się o reelekcję. Ponownie mandat może uzyskać Marek Belka. Niewykluczone, że w PE znajdzie się również Krzysztof Śmiszek. Wśród polityków Lewicy, którzy nie zdobyli mandatu, są m.in. przewodnicząca klubu parlamentarnego tej partii Anna Maria Żukowska, wiceministra kultury Joanna Scheuring-Wielgus, wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna oraz b. premier i europoseł Włodzimierz Cimoszewicz.


Zobacz wideo

Kto wygrał wybory do europarlamentu 2024? [EXIT POLL]

Z sondażu exit poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu wynika, że Koalicję Obywatelską poparło 38,2 proc. głosujących. Kolejne miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 33,9 proc. Podium zamyka Konfederacja, na którą zagłosowało 11,9 procent badanych. Próg wyborczy przekroczyły też Trzecia Droga – 8,2 proc. oraz Lewica – 6,6 proc. Bezpartyjni Samorządowcy i Polexit uzyskały odpowiednio 0,8 proc. i 0,3 proc.

Z sondażu wynika, że Koalicja Obywatelska będzie miała 21 europosłów. PiS wprowadzi do Parlamentu Europejskiego 19 reprezentantów. Konfederacja będzie miała 6 eurodeputowanych. Trzecia Droga uzyskała 4 mandaty, a Lewica 3. 

Według badania exit poll Ipsos frekwencja w wyborach wyniosła 39,7 proc.

Posłuchaj:

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj ze specjalnej oferty. Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOd poniedziałku zamknięty odcinek drogi powiatowej w Górze Ropczyckiej
Następny artykułRozczarowujący wyścig Williamsa