A A+ A++

Ruszyła akcja #LaptopyDlaUkrainy, czyli zbiórka laptopów od krakowskich firm na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przebywają na terenie Polski, a zwłaszcza Krakowa. Na stronie internetowej laptopydlaukrainy.pl znajduje się formularz zgłoszeniowy dla przedsiębiorstw, które chcą przekazać sprzęt komputerowy na ten cel.

Jak wyjaśniają organizatorzy, w firmach, zwłaszcza zatrudniających wielu pracowników, na pewno znajdzie się przynajmniej jeden sprawny technicznie laptop, z którego nikt już nie korzysta, a któremu można dać drugie życie i przekazać na szczytny cel. Taki komputer to praktyczna pomoc dla ukraińskiej rodziny, która uzyska w ten sposób narzędzie do zdalnej pracy, nauki i załatwiania formalności online. Przekazanie sprzętu komputerowego odbywa się w oparciu o umowę darowizny, którą firmy podpisują z jednym z dwóch partnerów wspierających zbiórkę (Stowarzyszeniem Interkulturalni PL, Hearty Fundation) lub Urzędem Miasta Krakowa.

Pierwsze efekty

– Do tej pory otrzymaliśmy wsparcie od pięciu firm, w tym jednej z Holandii, która trafiła do nas za pośrednictwem Ambasady Królestwa Niderlandów! Toczą się rozmowy z kolejnymi firmami. Obecnie dopinamy umowę z jedną z korporacji międzynarodowych, która ma siedzibę w Krakowie, i chce przekazać ponad tysiąc laptopów. Szacowana wartość pomocy to ponad milion złotych. Pomaga nam w tym Urząd Miasta Krakowa i Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia – mówi Paulina Poniewska, koordynatorka zbiórki, pracownica firmy PushPushGo (inicjatorzy akcji) i aktywistka w Akcji Ratunkowej dla Krakowa.

W ramach akcji zbierane są laptopy i inny sprzęt komputerowy i przekazywane obywatelom ukraińskim, którzy przekroczyli granice Ukrainy po 24 lutego 2020 roku. Informacje są weryfikowane na podstawie pieczątki w paszporcie, a przypadku jego braku – zaświadczenia o przekroczeniu granicy wydanego przez służby graniczne. Na stronie internetowej laptopydlaukrainy.pl znajduje się formularz rejestracyjny w języku ukraińskim, przez który potrzebujący mogą zgłaszać się po wsparcie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOrganizacja pracy Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w dniu 15.04.2022 r.
Następny artykułDługopis – proste narzędzie, które zawojowało świat