fot. Israel Start-Up Nation
Michael Woods (Israel-Premier Tech) wygrał wyścig La Route d’Occitanie.
Kanadyjczyk w klasyfikacji generalnej pokonał Hiszpanów Carlosa Rodrigueza (Ineos Grenadiers) i Jesusa Herradę (Cofidis).
Ostatni odcinek po wietrznej batalii padł łupem Niccolo Bonifazio (TotalEnergies).
Na finiszu Włoch ograł Matteo Moschettiego (Trek-Segafredo). Etapowe podium uzupełnił Max Kanter (Movistar Team).
Ostatni odcinek pirenejskiej etapówki poprowadził z Les Angles do Auterive. Na dystansie 188 kilometrów wyrastały 3 premie górskie, które jednak nie stanowił większej trudności, nawet dla najszybszych kolarzy.
Zaraz po starcie odjechali: Nurbergen Nurlykhassym (Astana Qazaqstan Team), Niki Terpstra (TotalEnergies), Winner Anacona (Team Arkea Samsic), Ben Healy (EF Education-EasyPost), Damien Touze (AG2R Citroen Team) oraz Maxime Urruty (Nice Métropole Côte d’Azur).
Na odkrytym terenie powiał mocniejszy wiatr, a peleton podzielił się na kilka mniejszych części za sprawą przyspieszenie grupy Uno-X. Z tyłu zostali m.in. Jesus Herrada i Alejandro Valverde, jednak po dłuższej pogoni zdołali wrócić na czoło.
Mocniejsze tempo podyktowali zawodnicy TotalEnergies. Na ostatnich kilometrach rządy w czołowej grupie przejęli kolarze Ineos Grenadiers, którzy uformowali niewielki pociąg. Kim Heiduk rozprowadzał Elię Vivianiego.
Włoch jako pierwszy otworzył finisz niecałe 250 metrów przed metą, ale nie utrzymał odpowiedniej prędkości. Po lewej i prawej stronie minęli go jego rodacy, a najlepszy na kresce okazał się Bonifazio.
Wyniki 4. etapu La Route d’Occitanie 2022 (2.1), Les Angles – Auterive (188,3 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Niccolo Bonifazio | TotalEnergies | 4:13:49 |
2. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
3. | Max Kanter | Movistar Team | |
4. | Elia Viviani | Ineos Grenadiers | |
5. | Thomas Boudat | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | |
6. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | |
7. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
8. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
9. | Jesus Herrada | Cofidis | |
10. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | |
11. | Nairo Quintana | Team Arkea Samsic | |
12. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
13. | Andrey Zeits | Astana Qazaqstan Team | |
14. | Carl Fredrik Hagen | Israel-Premier Tech | |
15. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | |
16. | Geoffrey Soupe | TotalEnergies | |
17. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
18. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | |
19. | Nurbergen Nurlykhassym | Astana Qazaqstan Team | |
20. | Cristian Rodriguez | TotalEnergies | |
21. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | 00:23 |
22. | Javier Romo | Astana Qazaqstan Team | 00:29 |
23. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
24. | Niki Terpstra | TotalEnergies | 00:44 |
25. | Jacob Hindsgaul | Uno-X Pro Cycling Team | 00:56 |
26. | Romain Cardis | St Michel-Auber93 | |
27. | Filippo Baroncini | Trek-Segafredo | 00:59 |
28. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
29. | Ander Okamika | Burgos-BH | 01:02 |
30. | Nicolas Edet | Team Arkea Samsic | |
31. | Michel Ries | Team Arkea Samsic | |
32. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
33. | Iñigo Elosegui | Movistar Team | |
34. | Bram Welten | Groupama-FDJ | 01:34 |
35. | Kevin Besson | Nice Metropole Côte d’Azur | 03:35 |
36. | Odd Christian Eiking | EF Education-EasyPost | |
37. | Louis Richard | Team U Nantes Atlantique | |
38. | Victor de La Parte | TotalEnergies | |
39. | Leo Danes | Team U Nantes Atlantique | 03:51 |
40. | Stefan de Bod | Astana Qazaqstan Team | |
41. | Yuriy Natarov | Astana Qazaqstan Team | |
42. | Ruben Fernandez | Cofidis | |
43. | Nicolas Debeaumarche | St Michel-Auber93 | |
44. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
45. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
46. | Adrià Moreno | Burgos-BH | |
47. | Jordan Jegat | Team U Nantes Atlantique | |
48. | Juri Hollmann | Movistar Team | |
49. | Jesse Ewart | Bike Aid | |
50. | Julien Simon | TotalEnergies | |
51. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | |
52. | Alexandre Delettre | Cofidis | |
53. | Jeremy Leveau | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | |
54. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | |
55. | Alan Jousseaume | TotalEnergies | |
56. | Julian Lino | Bike Aid | |
57. | Igor Arrieta | Equipo Kern Pharma | |
58. | Winner Anacona | Team Arkea Samsic | |
59. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | |
60. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis | 03:58 |
61. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 06:45 |
62. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | 07:01 |
63. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | |
64. | Cyril Gautier | B&B Hotels-KTM | |
65. | Oscar Pelegri | Burgos-BH | |
66. | Dawit Yemane | Bike Aid | |
67. | Fredrik Dversnes | Uno-X Pro Cycling Team | |
68. | Cyril Barthe | B&B Hotels-KTM | |
69. | Dayer Quintana | Team Arkea Samsic | |
70. | Andrea Mifsud | Nice Metropole Côte d’Azur | |
71. | Asbjørn Hellemose | Trek-Segafredo | |
72. | Alessandro Verre | Team Arkea Samsic | |
73. | Jose Manuel Diaz | Burgos-BH | |
74. | Jon Aberasturi | Trek-Segafredo | |
75. | Daniel Navarro | Burgos-BH | |
76. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | |
77. | Kristian Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 12:37 |
78. | Alan Boileau | B&B Hotels-KTM | 12:51 |
79. | Szymon Sajnok | Cofidis | |
80. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
81. | Guy Sagiv | Israel-Premier Tech | |
82. | Tom Mainguenaud | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | |
83. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-KTM | |
84. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | |
85. | Jonathan Couanon | Nice Metropole Côte d’Azur | |
86. | Danny van der Tuuk | Equipo Kern Pharma | |
87. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | |
88. | Ådne Holter | Uno-X Pro Cycling Team | |
89. | Louis Barre | Team U Nantes Atlantique | |
90. | Davide Cimolai | Cofidis | |
91. | Diego Andres Camargo | EF Education-EasyPost | |
92. | Jean Goubert | Nice Metropole Côte d’Azur | |
93. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | |
94. | Sindre Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
95. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | |
96. | Abner Gonzalez | Movistar Team | |
97. | Syver Waersted | Uno-X Pro Cycling Team | |
98. | Andre Carvalho | Cofidis | |
99. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | |
100. | Maxime Urruty | Nice Metropole Côte d’Azur | 12:58 |
101. | Leo Bouvier | Bike Aid | 16:35 |
102. | Adne van Engelen | Bike Aid | |
103. | Antoine Berlin | Nice Metropole Côte d’Azur | |
104. | Cole Kessler | Israel-Premier Tech | |
105. | Yesid Albeiro Pira | Caja Rural-Seguros RGA | |
106. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
107. | Simon Carr | EF Education-EasyPost | |
108. | Yaël Joalland | Team U Nantes Atlantique | |
109. | Taj Jones | Israel-Premier Tech | 16:40 |
110. | Georg Steinhauser | EF Education-EasyPost | |
111. | Wesley Mol | Bike Aid | 16:41 |
112. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 16:43 |
Klasyfikacja końcowa wyścigu:
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 14:33:48 |
2. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 01:16 |
3. | Jesus Herrada | Cofidis | 01:21 |
4. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 01:24 |
5. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 01:44 |
6. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | 01:47 |
7. | Nairo Quintana | Team Arkea Samsic | 01:48 |
8. | Cristian Rodriguez | TotalEnergies | |
9. | Nicolas Edet | Team Arkea Samsic | 03:41 |
10. | Andrey Zeits | Astana Qazaqstan Team | 04:48 |
11. | Odd Christian Eiking | EF Education-EasyPost | 05:23 |
12. | Michel Ries | Team Arkea Samsic | 07:45 |
13. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | 09:50 |
14. | Carl Fredrik Hagen | Israel-Premier Tech | 09:56 |
15. | Ander Okamika | Burgos-BH | 11:39 |
16. | Filippo Baroncini | Trek-Segafredo | 13:32 |
17. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | 14:01 |
18. | Louis Richard | Team U Nantes Atlantique | 14:26 |
19. | Jordan Jegat | Team U Nantes Atlantique | 14:34 |
20. | Jacob Hindsgaul | Uno-X Pro Cycling Team | 14:40 |
21. | Asbjørn Hellemose | Trek-Segafredo | 15:12 |
22. | Ruben Fernandez | Cofidis | 15:58 |
23. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | |
24. | Jesse Ewart | Bike Aid | 17:00 |
25. | Alan Jousseaume | TotalEnergies | 17:37 |
26. | Daniel Navarro | Burgos-BH | 20:10 |
27. | Dawit Yemane | Bike Aid | 21:02 |
28. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | 21:13 |
29. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 21:30 |
30. | Adrià Moreno | Burgos-BH | 21:32 |
31. | Stefan de Bod | Astana Qazaqstan Team | 21:35 |
32. | Igor Arrieta | Equipo Kern Pharma | 21:44 |
33. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 22:46 |
34. | Victor de La Parte | TotalEnergies | 23:51 |
35. | Winner Anacona | Team Arkea Samsic | 24:12 |
36. | Jose Manuel Diaz | Burgos-BH | 24:23 |
37. | Yuriy Natarov | Astana Qazaqstan Team | 24:26 |
38. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 25:33 |
39. | Fredrik Dversnes | Uno-X Pro Cycling Team | 25:38 |
40. | Geoffrey Soupe | TotalEnergies | 26:05 |
41. | Cyril Barthe | B&B Hotels-KTM | 26:24 |
42. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | 27:31 |
43. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | 27:50 |
44. | Nurbergen Nurlykhassym | Astana Qazaqstan Team | 28:00 |
45. | Yaël Joalland | Team U Nantes Atlantique | 28:09 |
46. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis | 28:28 |
47. | Abner Gonzalez | Movistar Team | 28:29 |
48. | Andrea Mifsud | Nice Metropole Côte d’Azur | 28:54 |
49. | Max Kanter | Movistar Team | 29:06 |
50. | Alexandre Delettre | Cofidis | 29:14 |
51. | Julian Lino | Bike Aid | 29:24 |
52. | Nicolas Debeaumarche | St Michel-Auber93 | 29:38 |
53. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | 30:03 |
54. | Imanol Erviti | Movistar Team | 31:25 |
55. | Kevin Besson | Nice Metropole Côte d’Azur | 31:27 |
56. | Julien Simon | TotalEnergies | 32:13 |
57. | Iñigo Elosegui | Movistar Team | 32:27 |
58. | Romain Cardis | St Michel-Auber93 | 33:04 |
59. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | 33:28 |
60. | Juri Hollmann | Movistar Team | 34:16 |
61. | Jeremy Leveau | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | 35:16 |
62. | Alessandro Verre | Team Arkea Samsic | 35:27 |
63. | Niccolo Bonifazio | TotalEnergies | 35:35 |
64. | Diego Andres Camargo | EF Education-EasyPost | 35:53 |
65. | Dayer Quintana | Team Arkea Samsic | 36:09 |
66. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 36:38 |
67. | Thomas Boudat | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | 38:24 |
68. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | 39:06 |
69. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 39:13 |
70. | Javier Romo | Astana Qazaqstan Team | 39:19 |
71. | Leo Danes | Team U Nantes Atlantique | 40:36 |
72. | Antoine Berlin | Nice Metropole Côte d’Azur | 41:39 |
73. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | 41:46 |
74. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-KTM | 41:49 |
75. | Adne van Engelen | Bike Aid | 42:03 |
76. | Bram Welten | Groupama-FDJ | 42:21 |
77. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | 42:28 |
78. | Niki Terpstra | TotalEnergies | 44:13 |
79. | Jon Aberasturi | Trek-Segafredo | 44:54 |
80. | Oscar Pelegri | Burgos-BH | 45:25 |
81. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | |
82. | Cyril Gautier | B&B Hotels-KTM | 45:42 |
83. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 46:19 |
84. | Simon Carr | EF Education-EasyPost | 46:24 |
85. | Guy Sagiv | Israel-Premier Tech | 46:46 |
86. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 46:51 |
87. | Georg Steinhauser | EF Education-EasyPost | 47:18 |
88. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
89. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | 48:04 |
90. | Cole Kessler | Israel-Premier Tech | 48:26 |
91. | Andre Carvalho | Cofidis | 49:03 |
92. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 49:09 |
93. | Syver Waersted | Uno-X Pro Cycling Team | 50:06 |
94. | Elia Viviani | Ineos Grenadiers | 50:12 |
95. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | 51:15 |
96. | Sindre Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
97. | Tom Mainguenaud | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | 51:34 |
98. | Maxime Urruty | Nice Metropole Côte d’Azur | 53:17 |
99. | Ådne Holter | Uno-X Pro Cycling Team | 53:19 |
100. | Jean Goubert | Nice Metropole Côte d’Azur | 54:12 |
101. | Jonathan Couanon | Nice Metropole Côte d’Azur | 54:24 |
102. | Yesid Albeiro Pira | Caja Rural-Seguros RGA | 54:59 |
103. | Danny van der Tuuk | Equipo Kern Pharma | 55:19 |
104. | Louis Barre | Team U Nantes Atlantique | 56:29 |
105. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 57:32 |
106. | Alan Boileau | B&B Hotels-KTM | 1:02:33 |
107. | Davide Cimolai | Cofidis | 1:03:07 |
108. | Kristian Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 1:03:53 |
109. | Szymon Sajnok | Cofidis | 1:04:03 |
110. | Leo Bouvier | Bike Aid | 1:05:09 |
111. | Taj Jones | Israel-Premier Tech | 1:06:25 |
112. | Wesley Mol | Bike Aid | 1:15:36 |
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS