23 kwietnia w Dukli odbyła się kolejna edycja “Biegu Rysia”. Trasa biegu, która wiodła przez górę Cergową liczyła 14km i 480m przewyższenia. W zawodach uczestniczył Gabriel Gorczyca, który z czasem 1h 16min zajął 25 miejsce open, a w kategorii wiekowej – 10. W Krynicy odbywał się w tym dniu Puchar Polski w formule XC. W zawodach wystartował Tomasz Leśniak. Trasa liczyła 4 pętle, które w sumie dawały 16km i 675m przewyższenia. Trasa wyznaczona była na terenie Góry Parkowej. Tomasz zakończył zawody z czasem 1h 19min, i ostatecznie zajął 4 miejsce open.

Na zdjęciu Przemysław Fornek i Artur Gorczyca

24 kwietnia w Wierzchosławicach odbył się Maraton MTB “Odważ się być”. Zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy. Przemysław Fornek wybrał dystans “Quarter” liczący 35km. Przemek zajął 10 miejsce open, a w kategorii – 5. Dystans pokonał w czasie 1h 06min. Dystans “Half” liczący 48km wybrało dwóch zawodników JSC – Artur Gorczyca, który pokonał dystans w czasie 1h 32min i zajął open 9 miejsce, a w kategorii – 4, oraz Gabriel Gorczyca, który pokonał dystans o 5 minut dłużej, co pozwoliło na zajecie 18 miejsca open a w kategorii wiekowej – 8.

Artur Gorczyca – MTB Wierzchosławice

30 kwietnia W Łysej Górze wystartował “Puchar Smoka”. Zawody kolarstwa górskiego odbywają się w formule XC. Kategoria “Master I” miała do pokonania 5 okrążeń, co w sumie dawało 19km. W tej kategorii najlepiej zaprezentował się Przemysław Fornek zajmując 6 miejsce. Na 7 był Damian Faryj a na 10 Kamil Paluch. Kategoria “Master II” miała do pokonania 4 okrążenia, czyli ok. 15km. W tej kategorii na 2 stopniu podium stanął Tomasz Leśniak. Artur Gorczyca był 7, a Jakub Zbiegień – 9.

Piotr Majewski na trasie “Ultra Lajkonika”

W tym dniu wystartował także Kolarski Maraton Rowerowy “Ultra Lajkonik”. Do wyboru były dwie trasy: krótka, licząca 200km i 4200m przewyższenia, oraz długa- 450km i ok. 11tys metrów przewyższeń. Start i meta zawodów były zlokalizowane w Gródku nad Dunajcem. Zawodnicy mieli do pokonania trasy wiodące przez Pogórze Rożnowskie, Strzyżowskie, Ciężkowickie i Beskid Niski. W zmaganiach wzięło udział dwóch zawodników JSC. Marcin Wiącek wybrał krótszą trasę, którą pokonał w czasie 12h 36min i uplasował się na 19 miejscu. Piotr Majewski wybrał trasę długą. Pokonanie tej trasy i przewyższeń z nią związanych zajęło Piotrowi 59h i pozwoliło to na zajęcie 70 miejsca.

Gabriel Gorczyca – Bieg Rysia

Gabriel Gorczyca w tym dniu wziął udział w MTB – CUP Sebnitz “Pieklo Severu” Trasa maratonu liczyła 44km i 1350m przewyższenia. Czas uzyskany przez naszego zawodnika to 2h 44min. Gabriel w zawodach zajął 72 miejsce open, a w kategorii – 28.