A A+ A++

Budowanie świadomych postaw konsumenckich, poprawa nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży oraz promocja trendów na rynku rolno-spożywczym to elementy kampanii edukacyjnej międzynarodowego projektu #AnnualFoodAgenda. Od 27 maja akcję będzie można śledzić w mediach społecznościowych Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Akcja, w której weźmie udział toruńskie centrum nauki, jest realizowana przy współpracy z Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie oraz koncernem spożywczym MASPEX. Naukowcy z IRZiBŻ PAN w Olsztynie przygotowali serię unikatowych infografik, które pomogą odbiorcom poprawić nawyki żywieniowe, a tym samym zmniejszyć ryzyko tzw. chorób dietozależnych.

Weźmiemy pod lupę m.in. alergie pokarmowe, choroby glutenozależne oraz antyoksydanty i prebiotyki – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy.

Sprawdzimy, w czym tkwi sekret diety Japończyków i jakie cenne składniki mają w sobie lokalnie dostępne warzywa i owoce. Dowiemy się, jak przygotowywać posiłki bezglutenowe i wykorzystywać mikroskopijnych mocarzy w naszej kuchni. Nie zabraknie też wskazówek na temat niemarnowania żywności i ciekawostek o produktach wypiekowych – dodaje Iwona Kieda z  IRZiBŻ PAN w Olsztynie.

Projekt jest realizowany jednocześnie w czterech krajach Unii Europejskiej: Polsce, Wielkiej Brytanii, Finlandii i Hiszpanii. #AnnualFoodAgenda to unikatowa seria warsztatów, wizyt w laboratoriach, wykładów i pokazów podnoszących świadomość społeczeństwa na temat zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa żywności, innowacji związanych z jej produkcją oraz umiejętnego gospodarowania odpadami żywnościowymi. Do tej pory w akcjach #AnnualFoodAgenda wzięło udział ponad 5000 osób z całej Polski.

Przypominamy, że Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy pozostaje jeszcze zamknięte dla zwiedzających. Na stronie internetowej placówki można zobaczyć filmy z doświadczeniami, wirtualnym zwiedzaniem wystaw, a także rekomendacje filmowe na czas akcji #zostańwdomu. Można również pobrać karty pracy (w wersji graficznej i audio), które pozwolą na wspólne eksperymentowanie i poznawanie fascynującego świata nauki.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTygodnik Tomasza Lisa przegrał proces z ministrem kultury. Będą musieli prostować fałszywe informacje
Następny artykułPowódź w 2010 roku w Wielowsi [zdjęcia]