A A+ A++

Nad Kalifornią w nocy pojawiła się kula ognia. Był to kosmiczny śmieć, który wpadł w atmosferę Ziemi i następnie uległ spaleniu. W sieci pojawiły się zdjęcia i filmy, na których uchwycono zjawisko. Według specjalistów spaleniu uległ moduł orbitalny statku z misji załogowej, której start odbył się w 2022 r.

Mieszkańcy Kalifornii mogli ostatniej nocy zobaczyć niecodzienne zjawisko. Na niebie rozbłysła kula ognia, która następnie rozpadła się na mniejsze elementy. Był to meteoryt czy coś innego? Tym razem za spektakularne zjawisko na niebie odpowiada kosmiczny śmieć po jednej z chińskich misji.

Kula ognia nad Kalifornią uchwycona na zdjęciach i filmach

Specjaliści szybko zaczęli szukać przyczyny zjawiska, które rozświetliło nocne niebo nad Kalifornią. Podejrzewano, że może to być pozostałość po jednej z misji zrealizowanych przez firmę SpaceX. Finalnie okazało się, że kula ognia powstała w wyniku wpadnięcia w atmosferę kosmicznego śmiecia należącego do Chińczyków.

Do rozbłysku doszło nad Kalifornią około godziny 1:40 w nocy lokalnego czasu. W sieci szybko pojawiły się zdjęcia oraz filmy, które udało się zarejestrować mieszkańcom regionu i ci następnie umieścili je na łamach mediów społecznościowych. Świadkowie widzieli rozbłysk od okolic Sacramento aż do San Diego. Oczywiście początkowo nie wiedzieli, co wywołało kulę ognia na niebie i domysłów było mnóstwo.

To kosmiczny śmieć po chińskiej misji Shenzhou 15

Finalnie okazało się, że kula ognia nad Kalifornią została wywołana przez śmieć kosmiczny po jednej z chińskich misji, który wpadł w atmosferę Ziemi. Był to moduł orbitalny statku, który wykorzystano w trakcie Shenzhou 15 z listopada 2022 r.

Shenzhou 15 to zało … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJedyny taki rękopis historii o Sherlocku Holmesie na aukcji. Zawrotna kwota
Następny artykułGrota Miejscówka zaprasza [ Społeczeństwo ]