A A+ A++

Mikser ręczny

Mikser ręczny znajdziemy niemal w każdej kuchni. To właśnie on jest najczęściej wybieranym urządzeniem miksującym. Ceniony jest za lekkość i poręczność, zajmuje mało miejsca w kuchennych szafkach, a więc jego przechowywanie nie stanowi problemu nawet na naprawdę małym metrażu.

Urządzenie łatwo utrzymać w dłoni, ma nie tylko mały rozmiar, ale też niską wagę. Bez problemu z jego pomocą przygotujesz ciasto, kremy, babeczki. W zestawie znajdziemy zazwyczaj 3 końcówki służące do miksowania, rozdrabniania i ugniatania. Mała liczba elementów ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości, łatwo rozebrać sprzęt na części i umyć każde z osobna ręcznie lub włożyć do zmywarki. Jeśli miksera używasz sporadycznie, model ręczny będzie dobrym wyborem.

Na rynku dostępne są nie tylko miksery ręczne, ale też modele ręczne połączone z misą, nazywane stacjonarnymi, które umożliwiają miksowanie, ale bez konieczności trzymania miksera cały czas w ręku. Zasada działania takiego miksera jest bardzo prosta, a samo urządzenie ma większą moc lub więcej biegów.

Mikser ręczny Fot. shutterstock

Robot planetarny

Robot planetarny to urządzenie idealne dla miłośników wypieków. Działanie tego urządzenia jest troszeczkę inne niż w przypadku miksera ręcznego. Jego mieszadło porusza się nie tylko wokół własnej osi, ale również w obrębie całego wnętrza misy, wybierając dokładnie składniki z każdego miejsca, aby wymieszać je na jednolitą masę. Sami zrobilibyśmy to równie dobrze – albo i lepiej, ale takie urządzenie nie wymaga pilnowania w trakcie pracy. Wrzucamy składniki do misy, zakładamy odpowiednią końcówkę, ustawiamy prędkość i… możemy zająć się czymś innym. Oszczędzamy mnóstwo czasu, możemy poświęcić go na zupełnie inne kuchenne czynności.

Urządzenie planetarne dokładnie wymiesza składniki płynne i suche. Pomoże utrzeć i zagnieść ciasto, upić pianę z białek czy wymieszać krem. Posiada plastikową, szklaną lub metalową misę, w której należy umieścić składniki. Misa najczęściej zaopatrzona jest w specjalną nakładkę, która chroni nas i kuchnię przez rozchlapywaniem zawartości, a otwór pozwala na dorzucanie w trakcie potrzebnych składników. Mikser planetarny można śmiało wyposażyć w dodatkowe końcówki, dzięki temu urządzenie jest bardziej funkcjonalne i pozwoli wykonać wiele kuchennych czynności, bez konieczności dokupowania osobnych sprzętów. Robot może posłużyć jako maszynka do mięsa, przecierak do warzyw i owoców, szatkownica, młynek, blender, wyciskarka do cytrusów, sokowirówka czy misa do lodów.

Większość robotów planetarnych ma praktyczne funkcje takie jak: delikatne mieszanie, Pulse – czyli stopniowe rozdrabnianie twardych składników, Smooth Start – łagodny start i nie rozchlapywanie zawartości, a także Turbo, które umożliwi zwiększenie mocy robota i podświetlanie misy.

Robot planetarnyRobot planetarny Fot. shutterstock

Mikser ręczny czy robot planetarny – co lepiej się sprawdzi?

Wybór warto uzależnić od swoich oczekiwań i budżetu. Mikser ręczny wystarczy, jeśli potrzebujesz sporadycznego mieszania składników i podstawowych funkcji. Jednocześnie będzie najlepszym wyborem, jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią w kuchni lub cenisz sobie lekkie i wygodne urządzenia. Wybierając mikser ręczny warto zwrócić uwagę na funkcję turbo, która sprawi, że urządzenie będzie bardziej funkcjonalne.

Jeśli jesteś miłośnikiem wypieków, zdecydowanie polecamy wybrać robot planetarny, który pomoże rozwinąć twoje cukiernicze możliwości. Urządzenie umożliwi mieszanie i ubijanie i zaoszczędzi Twój czas, nie będzie konieczności stania nad mikserem podczas wykonywania jego pracy. Urządzenie zagwarantuje też dokładniejsze mieszanie na wyższych obrotach. Sprzęt jest wielofunkcyjny i zastąpi mnóstwo innych kuchennych urządzeń, wystarczy dokupić odpowiednie nakładki. Wadą robotów planetarnych jest ich rozmiar – zajmują dużo miejsca na blacie lub w szafce, w niektórych szafkach może nie zmieścić się, ponieważ jest wysoki. Warto również pamiętać, że robot planetarny będzie zdecydowanie droższy od miksera ręcznego.

Mikser ręczny czy robot planetarnyMikser ręczny czy robot planetarny Fot. shutterstock

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPomoc prawna uchodźcom z Ukrainy
Następny artykułZmarł Arcybiskup Edmund Piszcz. Miał 93 lata.