A A+ A++

Którędy velostrada w Katowicach, Mysłowicach, Sosnowcu? Czy wszystko zaplanowano idealnie? Zaczęły się konsultacje – każdy może wyrazić swoją opinię albo doradzić lepsze rozwiązanie.

***

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia organizuje konsultacje społeczne koncepcji technicznej kolejnego fragmentu Velostrady nr 6. Tym razem chodzi o przedłużenie trasy, która powstaje w właśnie między katowickimi dzielnicami Brynów i Giszowiec, w kierunku Mysłowic. Konsultacje dotyczą również odcinka sosnowieckiego.

Podstawą konsultacji velostrady Katowice-Mysłowice są badania ankietowe przez internet. GZM organizuje również spotkanie stacjonarne, które odbędzie się 18 lipca w Katowicach.

Konsultowany odcinek jest fragmentem Velostrady nr 6. Jego długość to 4,7 km, z czego 2,8 jest położone na terenie Katowic, pozostałe 1,9 – Mysłowic. Razem z budowanym obecnie fragmentem (4,4 km) daje to łącznie ponad 9 km długości.

Na kole z Katowic do Mysłowic

Konsultowany przebieg Velostrady rozpoczyna się na skrzyżowaniu z ul. Kolistą w katowickim Giszowcu i biegnie śladem dawnej kolei piaskowej. Dołem przechodzi pod ul. Szopienicką, łącząc się z istniejącą tam infrastrukturą rowerową, a następnie przekracza autostradę A4 istniejącymi wiaduktami kolejowymi, które zostaną wyremontowane. Dzięki zaplanowanym w tym rejonie łącznikom możliwy będzie dojazd do stawu Bolina i katowickiego Janowa oraz do ul. Ceramicznej na Giszowcu.

Przy styku z ul. Mikołowską w Mysłowicach Velostrada schodzi ze śladu dawnej linii kolejowej i wiedzie wzdłuż drogi publicznej, aż do przekroczenia ul. Obrzeżnej Zachodniej. Tutaj rozwiązania projektowe uwzględniają ewentualne plany związane z Drogową Trasą Średnicową Wschód. Dalej Velostrada biegnie do ronda im. rtm. Pileckiego, przy wjeździe do centrum Mysłowic.

Którędy velostrada

Badania ankietowe trwają do 21 lipca 2024 r. Każdy może wyrazić swoją opinię na temat Velostrady i tego, w jaki sposób może ona wpłynąć na mobilność mieszkańców GZM.
Respondenci mogą podzielić się swoją spostrzeżeniami, wiedzą i pomysłami. Ankieta zawiera pytania jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, a także pytania otwarte.

Ankieta do wypełnienia: Geoankieta (lopi.io)

Spotkanie stacjonarne odbędzie się 18.07.2024 r. w Metrolabie, na rogu ulic Młyńskiej i Pocztowej przy katowickim rynku. Przedstawiciele wykonawcy koncepcji pokażą zakres i funkcję przygotowywanego opracowania, a także bariery i wyzwania, jakie stawiał przed nimi proces projektowy.

Początek spotkania o godzinie 17.00. Wstęp wolny – rejestracja na spotkanie nie jest konieczna.

Konsultacje w Sosnowcu

Na platformie konsultacyjnej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu zostały uruchomione konsultacje społeczne koncepcyjnego przebiegu Velostrady nr 1 i 7 na terenie gminy Sosnowiec, opracowanego w ramach programów funkcjonalno-użytkowych. Konsultacje potrwają do 19 lipca.

Zapraszamy was na stronę iboma.media. Znajdziecie tam bardzo ciekawe treści.

***

Ważny temat:

***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWażny krok Podkarpackiego Centrum Medycznego w kierunku poprawy efektywności systemu ochrony zdrowia w województwie [ZDJĘCIA]
Następny artykułNie dostosował prędkości do panujących warunków