A A+ A++

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Z nieoficjalnych, wstępnych informacji wynika, że mandatu w woj. śląskim nie zdobyła Lewica, a to najpewniej nie koniec niespodzianek.

Trwa liczenie głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Sondaż exit poll Ipsos dla TVN 24 pokazuje, że Koalicja Obywatelska ma w nich przewagę. W województwie śląskim KO zdobyła trzy mandaty.

Wstępne, nieoficjalne wyniki wyborów wskazują, że posłami do Parlamentu Europejskiego na pewno będzie troje kandydatów Koalicji Obywatelskiej: Borys Budka, Łukasz Kohut i Mirosława Nykiel.

Budka ma też najwyższe poparcie w kraju. Dostał ponad 300 tys. głosów.

Borys Budka po wyborach 15 października 2023 roku został posłem i ministrem aktywów państwowych. Jego zadaniem było uporządkowanie sytuacji w spółkach Skarbu Państwa, część jego decyzji nie podobała się jednak jego partyjnym kolegom. – Dostałem jasne zadanie od premiera, żeby odpolitycznić państwowe spółki. W radach nadzorczych znaleźli się najlepsi fachowcy, bez partyjnych legitymacji. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim moim kolegom się to podoba, ale dla mnie najważniejsze, by rynki dobrze reagowały na nominacje w kluczowych spółkach – mówił nam Budka. Gdy były premier Jerzy Buzek zrezygnował ze startu do PE, Budka dostał zadanie startu w wyborach europejskich. Został liderem listy. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2024. Sondaż Ipsos: KO 38,2 proc., PiS 33,9 proc.
Następny artykułAvowed oczaruje fanów The Elder Scrolls? Zwiastun pokazuje efektowne ujęcia z gry