A A+ A++

Przy wzmacnianiu zbudowanej na granicy z Białorusią zapory powinny pracować podlaskie firmy z branży agro, które nie mają zamówień ze względu na zamknięte wschodnie rynki – uważa wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski (PSL), kandydat Trzeciej Drogi w wyborach do PE.

Kto wzmocni zaporę na granicy? Podlaskie firmy zaproszone do współpracy
fot. Michal Kosc / / FORUM

Mówił o tym w piątek na konferencji prasowej przy tej zaporze w gminie Czeremcha.

Stalowa zapora jest zbudowana na 186 km granicy polsko-białoruskiej.

Krajewski mówił, że aby była skuteczna i chroniła także skutecznie funkcjonariuszy służb pilnujących bezpieczeństwa na granicy, zapora musi zostać wzmocniona; są na to pomysły, ale powinni o tym decydować specjaliści, a nie politycy.

“(..)są w stanie przebudować tę zaporę firmy z województwa podlaskiego, firmy z branży agro, które nie mają dzisiaj zamówień ze względu na zamknięte wschodnie rynki, ze względu na to, że od dwóch lat już narzekają, że gospodarka zwalnia, więc dzisiaj jest to temat, którym w sposób bezwzględny powinny zająć się te firmy” – powiedział Stefan Krajewski, który kandyduje do PE w okręgu obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!
Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Według niego także do budowy kolejnych umocnień na granicy (w ramach Tarczy Wschód-PAP) powinien być wykorzystany potencjał podlaskich firm. “Mamy centra rozwojowo-badawcze, mamy inżynierów, mamy technologie i to trzeba dzisiaj bezwzględnie wykorzystać” – powiedział Krajewski.

Wiceminister podnosił także, że w związku z planem wprowadzenia przy granicy strefy buforowej powinny być przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami i samorządami na temat rekompensat i odszkodowań, które powinny im przysługiwać.

“Decyzje polityczne zamkną gospodarkę i to musi być przeanalizowane, to musi być skonsultowane. Nie ma zgody, żeby decyzje zapadały bez lokalnych mieszkańców i samorządów” – powiedział Krajewski i dodał, że będzie apelował o to do rządu i parlamentarzystów.

W środę i czwartek w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się konsultacje z samorządami, przedsiębiorcami, naukowcami, przyrodnikami nt. planowanej strefy buforowej. Wojewoda podlaski Jacek Brzozowski w podsumowaniu tych konsultacji zapowiedział starania, aby strefa była jak najmniejsza, ze względu na społeczne i gospodarcze skutki, jakie będzie za sobą niosła.(PAP)

autorka: Izabela Próchnicka

kow/ malk/

Źródło:PAP
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAkademia Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego to uczelnia, w której szczególnie prężnie rozwijają się studia podyplomowe…
Następny artykułЕтнофестиваль “Країна Мрій” оголосив цьогорічну ювілейну програму