A A+ A++

Górnik Zabrze czeka na prezesa! Konkurs na to stanowisko ogłosiła Rada Nadzorcza klubu.  

Konkurs na prezesa

Termin zgłaszania się kandydatów na prezesa upłynął 31 maja. W kolejnym etapie zaplanowano rozmowy kwalifikacyjne z Radą Nadzorczą. Zaproszone zostały do nich osoby, spełniające formalne warunki, opisane w ogłoszeniu. Nieoficjalnie mówi się, że była ich czwórka. 

Czego oczekuje rada nadzorcza od potencjalnego prezesa? M.in. Wyższego wykształcenia, co najmniej 5-letniego stażu pracy, w tym 3 – letniego doświadczenia na stanowisku kierowniczym lub w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej oraz deklaracji o nieuczestniczeniu w zdarzeniach o charakterze korupcyjnym. Do dodatkowych atutów przyszłego prezesa zakwalifikowano m.in. doświadczenie w zarządzaniu klubem sportowym, znajomość rynku sportowego i języka angielskiego oraz dyplom MBA lub stopień naukowych doktora. 

Zarząd Górnika Zabrze 

Od kilku tygodniu Górnik Zabrze zarządzany jest jednoosobowo, przez ekonomistę dr Bartłomieja Gabrysia. Wcześniej klubem kierowali Tomasz Masoń i Małgorzata Miller-Gogolińska, odwołani ze swoich funkcji 23 maja br. Ostatni prezes, Adam Matysek opuścił stanowisko przy Roosevelta w grudniu 2023 r. 
 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułING Bank Śląski: Polacy chcą wiedzieć, czy termomodernizacja im się opłaci
Następny artykułPieniądze lubią… sport. Sponsorzy chcą się ogrzać w blasku gwiazd