RB Lipsk zmierzył się z Herthą Berlin w najciekawszym spotkaniu środowych spotkań w 28. kolejce Bundesligi. Był to mecz stałych fragmentów gry, który zakończył się remisem 2:2. Dla gospodarzy gole strzelili Klosterman i Schick. Z kolei dla gości Marko Grujić, a remis uratował Krzysztof Piątek, który pojawił się na murawie w 71. minucie.

Drugi gol Piątka w Bundeslidze

Gospodarze od 63. minuty grali w dziesiątkę po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Halstenberga. Buno Labbadia między 71. a 78. minutą wpuścił na boisko aż czterech nowy graczy Herthy, aby ratować wynik. Jednym z nich był Krzysztof Piątek. I te roszady przyniosły skutek.

W 79. minucie Cunha zatańczył w lewym narożniku pola karnego i został wycięty przez Ademolę Lookmana. Arbiter podyktował dla Herthy rzut karny. Do piłki podszedł Piątek i pewnym strzałem zmylił Gulacsiego, umieszczając piłkę w lewym dolnym rogu. Był to 2. gol dla polskiego napastnika w tym sezonie Bundesligi.

W sumie ma na koncie trzy trafienia w barwach Herthy – dwie w lidze i jedną w Pucharze Niemiec z Schalke 04 Gelsenkirchen. Poprzednią 24-latek strzelił 28 lutego z Fortuną Duesseldorf (3:3).