A A+ A++

The Goes to Cannes to część największych targów filmowych Marché du Film towarzyszących Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu w Cannes. W programie znalazły się wydarzenia związane z polskim kinem oraz filmy współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wśród pięciu filmów, które znalazły się w programie New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes, jest realizowany na Podkarpaciu „Koński ogon” – fabularny debiut pełnometrażowy Justyny Łuczaj-Salej.

Obraz jest uwspółcześnioną wersją mitu o Edypie. Akcja osadzona jest pośród ludzi z marginesu, bohaterowie jednak pragną doświadczać miłości i piękna.

Justyna Łuczaj-Salej jest absolwentką Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie, Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi oraz doktorantką Szkoły Filmowej w Łodzi.

W dorobku filmowym ma już kilka filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i eksperymentalnych. Jest też malarką oraz autorką i producentką seriali dokumentalno-lifestylowych.

Kilka ważniejszych produkcji to: „T.Rickster” etiuda fabularna 27’ Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Filmowców Polskich na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, „Archiwum istnień” dok. 54’ prod. TVP S.A. (scenariusz i reżyseria, pokazywany m.in. na NYPFF w Nowym Jorku ), „Dziki obiad Łukasza Łuczaja” – serial dok. kulinarny dla Canal+(scenariusz, reżyseria, produkcja), „Karpaty Dyzajn” serial dok. lifestylowy dla Canal+ (scenariusz, reżyseria, produkcja), „Dziura”36’ film eksperymentalny zrealizowany na wystawę – Życie. Instrukcja – Zachęta Galeria Narodowa, „Allahu Akbar” 12’ film eksperymentalny zrealizowany na wystawę – Krzyczałem, a kiedy krzyczałem pękały rzeczy cenne – Galeria G. Grassa w Gdańsku.

Zamknięty pokaz New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes wyłącznie dla akredytowanych przedstawicieli międzynarodowej branży filmowej (selekcjonerów festiwalowych, agentów sprzedaży, dystrybutorów, producentów, etc.) odbędzie się online 22 czerwca.

Natomiast Polish Days 2020 odbędą się w dniach 27 – 29 lipca 2020 w formacie online. To najważniejsze wydarzenie branżowe MFF Nowe Horyzonty, współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. – Przedstawiciele branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach poznają najnowsze kino polskie na każdym etapie produkcji: oglądają gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie post-produkcji oraz uczestniczą w prezentacjach projektów w developmencie – informuje PISF.

Oprócz filmu Justyny Łuczaj-Salej wybrano do pokazów: „Orzeł. Ostatni patrol” (reż. Jacek Bławut), „Każdy ma swoje lato” (reż. Tomasz Jurkiewicz), „Ćmy” (reż. Piotr Stasik) oraz „WIKA!” (reż. Agnieszka Zwiefka).

tom

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł209 nowych zakażeń, 109 ozdrowień i 5 zgonów na Śląsku. W szpitalu w Raciborzu zmarł mieszkaniec Rybnika (13.06.2020 r.)
Następny artykułSprzeczka Tuska i Dudy. „Wie Pan, jak się mówiło na podwórku? Cykor”