A A+ A++

Podziel się na Facebooku

Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Kredyty dla rolników cieszą się ostatnio sporym zainteresowaniem. Panująca susza niszczy plony, przyczyniając się do zmniejszenia dochodów z gospodarstw rolnych. Wiele osób decyduje się na zmianę profilu swojej działalności, starając się dostosować do zmieniających się warunków atmosferycznych. Coraz częściej trzeba też inwestować w nowoczesne urządzenia, które mogą pomóc w zwiększeniu zysków przy mniejszym nakładzie pracy. 

 

Obecną pandemię można traktować z jednej strony jak gwóźdź do trumny, bowiem spowodowała wyraźne zmniejszenie rynku zbytu. Można również mieć nadzieję, że konieczność zamknięcia granic zmusi w końcu rządzących do poświęcenia większej uwagi rodzimym gospodarstwom rolniczym. Jest szansa, że kto przetrwa trudne czasy, ten w przyszłości będzie zarabiał więcej. Do przetrwania w tym momencie, potrzeba jednak gotówki.

 

Jak wsparcie doradcy kredytowego zmienia proces starania się o kredyt dla rolników?

 

Decyzja o zaciągnięciu kredytu dla rolników to dopiero początek drogi do celu. Część gospodarzy decyduje się w takiej sytuacji na samodzielne poszukiwania, widząc w tym szansę na oszczędności. Kolejne wizyty w bankach powodują jednak coraz większe zagubienie. Rozszyfrowanie umów kredytowych bez posiadania szczegółowej wiedzy w zakresie finansów i obowiązującego prawa, jest z natury rzeczy mocno utrudnione. Dodatkowo cały proces pochłania wiele cennego czasu.

 

Korzystając z usług doradcy kredytowego trzeba skontaktować się tylko z jedną osobą. Profesjonalny doradca określi wstępnie Twoją zdolność kredytową, dzięki czemu już na wstępie zweryfikujesz, czy masz szansę na realizację swoich planów inwestycyjnych. Korzystając z pomocy specjalisty otrzymasz ofertę, w której wyszczególnione będzie, co poszczególne instytucje finansowe mają Ci do zaproponowania. Obowiązkiem doradcy jest wskazanie Ci najlepszej opcji spośród możliwych. Na koniec doradca kredytowy pomoże Ci w załatwieniu wszelkich formalności. Dzięki temu Twoja rola będzie ograniczać się do określenia własnych oczekiwań, zgromadzenia wskazanej dokumentacji i złożenia podpisu.

 

Doradztwo finansowe dla gospodarstw rolnych to specyficzna branża, w której sprawdzą się tylko najlepsi.

 

Nie każdy doradca kredytowy jest w stanie rzeczywiście Ci pomóc. Jak w każdej branży, także i tu zdarzają się osoby, które są doradcami tylko z nazwy. Uciekaj więc jak najdalej od “doradców”, którym zależy jedynie na uzyskaniu wysokiej prowizji, bez oglądania się na Twoje potrzeby. Pomoc doradcy warto traktować jako inwestycję, która ma Ci się zwrócić z nawiązką.

 

Osoby starające się o kredyty dla rolników powinny poszukać doradców specjalizujących się w tym konkretnym segmencie rynku. Mają oni doświadczenie w uzyskiwaniu dla swoich klientów kredytów rolniczych na preferencyjnych warunkach. W wyniku pandemii resort rolnictwa umożliwia gospodarzom wzięcie kredytu, z którego część oprocentowania będzie opłacała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Warto skorzystać z tej możliwości zarówno wtedy, gdy planujesz rozbudowę gospodarstwa, jak i w sytuacji, w której potrzebujesz środków na wznowienie produkcji. 

 

Wybierając doradcę kredytowego zwracaj uwagę na to, jak długo funkcjonuje na rynku. Kredyt będziesz spłacać przez lata. Z tego względu nie warto powierzać swoich finansów w ręce osób, które dopiero zdobywają pierwszych klientów. Doświadczony specjalista od kredytów dla rolników współpracuje z wieloma instytucjami finansowymi, dzięki czemu może zaoferować Ci większy wybór. Porusza się także w swojej działalności na tyle swobodnie, by móc w przystępny sposób wyjaśnić Ci wszelkie zawiłości dotyczące umowy kredytowej. 

Doradca kredytowy, który ma szerokie kontakty, pozwoli Ci oszczędzić więcej pieniędzy, niż wynosi prowizja stanowiąca jego wynagrodzenie. Z tego względu warto podjąć współpracę z najlepszymi specjalistami, którzy solidnie pracują na Twój zysk.

undefined

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoronawirus: aktualna sytuacja epidemiologiczna
Następny artykułCzeski weteran kończy karierę w NHL