A A+ A++

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W powiecie kościerskim od stycznia do połowy kwietnia 2020 roku mieszkańcy wskazali policjantom 256 miejsc, które uważają za zagrożone. W tym roku, dzięki informacjom naniesionym na KMZB, za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanych o ponad 50 km/h zatrzymali prawo jazdy już 25 osobom.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W powiecie kościerskim od stycznia do połowy kwietnia br. mieszkańcy wskazali policjantom 256 miejsc, które uważają za zagrożone. W miniony weekend, dzięki informacjom naniesionym na KMZB, dwoje kierujących straciło prawo jazdy na terenie naszego powiatu.

 

Minął pierwszy kwartał 2020 działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy nie tylko naszego regionu, ale i całego kraju mogą wskazywać miejsca, które według nich są zagrożone, np. tam, gdzie kierujący nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, nieprawidłowo parkują albo gromadzi się młodzież, która zakłóca porządek, czy nawet miejsca, gdzie zdaniem mieszkańców źle oznakowano drogi. W naszym powiecie w ubiegłym roku dzięki KMZB naniesionych zostało 256 takich miejsc.

Policjanci weryfikują wszystkie zgłoszenia. Większość z nich dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych i spożywania alkoholu w miejscu publicznym. 51,2 % takich nieprawidłowości się potwierdziło. „Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, a jej obsługa jest bardzo prosta. Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym Policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

W minionym tygodniu funkcjonariusze kościerskiej drogówki podczas patrolu miejsca zaznaczonego jako „potwierdzone” na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, na drodze powiatowej w Dębogórach zatrzymali audi, którym kierował 25-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna w terenie zabudowanym, na którym obowiązywała prędkość do 40 km/h, jechał z prędkością 150 km/h. Do kolejnego przypadku doszło Lubieszynie, gdzie policjanci zatrzymali 26-latka jadącego skodą w terenie zabudowanym z prędkością 105 km/h.

Kierującym zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy. W tym roku kościerscy policjanci za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym

o ponad 50 km/h zatrzymali prawo jazdy już 25 osobom.

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest bowiem najczęstszą przyczyną wypadków, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym. Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym stwarza zagrożenie bezpieczeństwa, szczególnie dla pieszych poruszających się po tym terenie.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy mają wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Mapa umożliwia każdemu wskazanie niewłaściwych zjawisk i zachowań, które wzbudzają powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia

 

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚcieki wpadają do Wisły
Następny artykułKontrowersje wokół Chin. Australia domaga się niezależnego śledztwa ws. koronawirusa